Wakacje na Wyspach Kanaryjskich? Uwaga na nowe ograniczenia

Świat
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich? Uwaga na nowe ograniczenia
Pixabay
Poza 1,5-metrowym dystansem społecznym na Wyspach nie było innych obostrzeń

Na Wyspach Kanaryjskich weszły we wtorek w życie restrykcje, dotyczące korzystania z miejsc publicznych w związku z pandemią koronawirusa. Regionalne władze wprowadziły nakaz używania maseczek we wszystkich zadaszonych punktach oraz limity dla osób w placówkach gastronomicznych.

Jak poinformował rzecznik prasowy kanaryjskiego rządu Julio Perez, zatwierdzone w poniedziałek przepisy ograniczają do 10 liczbę klientów, którzy w tym samym czasie mogą przebywać w restauracji. Dodał, że wprowadzono tam nakaz założenia przez konsumentów maseczek "natychmiast po zakończonej konsumpcji".

 

ZOBACZ: Koronawirus powrócił do Hiszpanii. Wzrost zakażeń odbija się na turystyce

 

Perez wyjaśnił, że klienci muszą mieć "należycie" nałożone maseczki ochronne podczas wejścia do lokalu gastronomicznego oraz do wszelkiego zadaszonego obiektu publicznego na terenie tego hiszpańskiego archipelagu.

 

Ograniczenia na Wyspach

 

- Nakaz noszenia maseczek w takich placówkach dotyczy również sytuacji, kiedy w obiekcie tym osoba przebywa samotnie - wyjaśnił rzecznik regionalnego rządu.

 

ZOBACZ: Zakażenie koronawirusem w pociągu? Ważny jest czas

 

Zgodnie z nowymi przepisami przewodnicy turystyczni na Wyspach Kanaryjskich od wtorku mogą pracować z wycieczkami składającymi się z nie więcej niż 55 osób.

 

Wyspy Kanaryjskie były dotychczas jedyną z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii, gdzie poza 1,5-metrowym dystansem społecznym po nasileniu się w lipcu przypadków Covid-19 nie wprowadzono dodatkowych restrykcji.

 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie