Koronawirus nad morzem. Sanepid szuka klientów restauracji

Polska
Koronawirus nad morzem. Sanepid szuka klientów restauracji
Polsat News
Na kwarantannie przebywa 90 gości restauracji i kilkunastu pracowników lokalu

Gdyński sanepid prosi o kontakt osoby, które w dniach 26-30 lipca 2020 r. odwiedziły meksykańską restaurację Pueblo w Gdyni. Koronawirusa wykryto u jednego z pracowników lokalu, który miał bezpośredni dostęp do klientów.

"W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni prosi o kontakt osoby, które w dniach 26-30 lipca 2020 r. były klientami Restauracji Pueblo w Gdyni przy ulicy Antoniego Abrahama 56 (wejście od ul. Władysława IV)" - brzmi pełna treść oświadczenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Gdyni.

 

90 gości na kwarantannie

 

Tomasz Kiliński, powiatowy inspektor sanitarny w Gdyni przekazał, że zakażenie koronawirusem wykryto u pracownika restauracji. - W tej chwili na skutek naszego dochodzenia epidemiologicznego, na kwarantannie jest 11 pracowników restauracji, mieszkańców Gdyni oraz siedmioro pracowników z innych powiatów. Przykazaliśmy ich do objęcia nadzorem przez inne stacje - powiedział inspektor sanitarny. W tym momencie na kwarantannie przebywa też 90 gości restauracji.

 

ZOBACZ: Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarło sześć kolejnych osób

 

- Osoby, które zwrócą się do sanepidu będą najprawdopodobniej poddane badaniom, a następnie kwarantannie - przekazał reporter Polsat News Piotr Mirowicz.

 

Reporter przypomniał o obostrzeniach panujących w lokalach gastronomicznych. Klient może zdjąć maseczkę dopiero przy stoliku, z kolei obsługa ma obowiązek zakrywania usta i nosa przez cały czas. Pomiędzy stolikami powinien zostać zachowany 1,5-metrowy odstęp. Eksperci radzą też, w miarę możliwości, by wybierać stoliki na świeżym powietrzu.

 

WIDEO: Piotr Mirowicz o koronawirusie w restauracji w Gdyni

  

We wtorek ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu doby. Zmarło kolejnych 6 chorych. Liczba zakażeń w Polsce wzrosła tym samym do 48 149. W sumie zmarło dotąd 1738 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Niemal jedna trzecia nowych przypadków dotyczy województwa śląskiego.

bas/luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie