Klejnot przyklejono, czyli jak Neptun odzyskał męskość

Polska
Klejnot przyklejono, czyli jak Neptun odzyskał męskość
Polsat News
Męskość Neptuna znalazła się dzięki monitoringowi. Sprawca wandalizmu zostanie ukarany.

Helski Neptun bez przyrodzenia. 5-metrowy posąg stracił swą męskość przez wandala, który wdrapał się na figurę i wyrwał rzeczoną intymną część ciała rzymskiego boga. Na szczęście okolica nie była intymna, bo wybryk 22-latka sfilmowało kilka kamer monitoringu - dzięki czemu szybko wpadł w ręce policjantów. Materiał Łukasza Dubaniewicza dla "Wydarzeń".

Z daleka wydaje się, że wszystko jest w porządku. Dumny posąg rzymskiego boga mórz od trzech miesięcy strzeże dostępu do helskiej plaży. Wprawne oko zauważy jednak pewną zmianę. Wszystko dlatego, że Neptun w niedzielną noc został pozbawiony męskości. 

 

ZOBACZ: Czołgi z Braniewa zbliżają się do Warszawy. Błaszczak o środkach ostrożności

 

Smutny mężczyzna bez męskości

 

- Duży mężczyzna bez męskości, to smutny mężczyzna, jeszcze władca oceanów - mówi plażowicz, który spędza na Helu wakacje.

 

Wszystko za sprawą 22-letniego turysty z Warszawy. Mężczyzna postanowił zdewastować pomnik.

 

ZOBACZ: Zniszczyła młotkiem zabytkową figurę w warszawskim parku. "Akt niewiarygodnego barbarzyństwa"

 

- To naprawdę nieodpowiedzialny człowiek, wandal, tak tę rzeźbę uszkodził. Zrobił to z namowy jednej z pań, które mu towarzyszyły. Było widać, że ta kobieta od razu ten kawałek podniosła i schowała do kieszeni i uciekli - powiedział Polsat News Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu.

 

Pozbawienie Neptuna męskości może turystę słono kosztować. Posąg powstał ze specjalnie sprowadzonego portugalskiego białego granitu. 22-letni turysta może mieć także dużo czasu na przemyślenie zachowania. Został już bowiem zatrzymany.

 

Kamieniarz zamontował przyrodzenie

 

- Przebywał na wczasach na Helu. Został przewieziony do komisariatu policji w Juracie, przyznał się do zarzucanego mu czynu uszkodzenia mienia, za który grozi do 5 lat wiezienia - mówi st. sierż Ewa Brysińska z policji w Pucki.

 

Uszkodzony fragment Neptuna udało się odzyskać. Miasto poprosiło kamieniarza, by spróbował naprawić pomnik.

 

ZOBACZ: Fragment skrzydła odpadł od Boeinga 777. Spadł z wysokości 2,4 km na jadący samochód

 

- Pracownik firmy kamieniarskiej przyjechał i zamontował uszkodzony element rzeźby Neptuna - mówi sekretarz miasta Katarzyna Machtyl.

 

Helskiej rzeźbie, podobnie jak tej włoskiej z Bolonii niczego już nie brakuje.

 

Zdaniem turystów męskość, co prawda powróciła, ale wisi na taśmie. - Tak, że nie wiadomo jak się to skończy - powiedział jeden z turystów reporterom Polsat News.

 

WIDEO - Neptun stracił męskość, ale została odzyskana i przykleił ją kamieniarz

  

hlk/ Polsat News, "Wydarzenia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie