Ustawka kiboli na autostradzie. Pojawiło się nowe nagranie

Polska
Ustawka kiboli na autostradzie. Pojawiło się nowe nagranie
piqsels/zdjęcie ilustracyjne
Do incydentu doszło za węzłem Targowisko, na 455. kilometrze A4 na trasie Kraków-Rzeszów.

W sieci pojawiło się nowe nagranie z ustawki na autostradzie A4, która - zdaniem policji - została zorganizowana najprawdopodobniej przez kiboli z Podkarpacia. Widać na nim, jak kierowca pojazdu, w którym znajdowała się kamera, zwalnia na widok gromadzących się na jezdni zamaskowanych mężczyzn, po czym, gdy orientuje się, że to pseudokibice, przyspiesza i odjeżdża.

Wcześniej do świadków zdarzenia policja zwracała się z prośbą o przekazywanie nagrań wydarzenia, do którego doszło w powiecie wielickim, za węzłem Targowisko, na 455. kilometrze A4 na trasie Kraków-Rzeszów.

 

W wyniku zgromadzonych dotychczas dowodów policja ustaliła, że kibole, którzy zorganizowali "ustawkę", pochodzą najprawdopodobniej z Podkarpacia.

 

Ofiar nie odnaleziono

 

Rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń powiedział w, że policja nie odnalazła w małopolskich szpitalach żadnych ofiar bójki, do jakiej doszło pomiędzy kibicami klubów piłkarskich.

 

 

Jak dodał, zdarzenie, z którego nagranie trafiło do internetu, trwało zaledwie kilka minut. Za udział w bójce, sfilmowanej przez świadków, grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Uczestnicy starcia usłyszą też najprawdopodobniej inne zarzuty, w tym m.in. spowodowania potencjalnego zagrożenia na drodze.

 

ZOBACZ: "Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego". Tusk po wydarzeniach w Białymstoku

 

Jak ustaliła policja, kibice klubów piłkarskich jechali w przeciwnych kierunkach. Jedna grupa kierowała się do Katowic na mecz, a druga – antagonistycznie nastawiona do pierwszej – jechała w kierunku Rzeszowa. Grupa jadąca w kierunku Rzeszowa zatrzymała się i przeszła na drugą stronę jezdni do grupy jadącej do Katowic. Doszło do starcia.

 

Policję o zdarzeniu poinformowali świadkowie, jednak funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce nie zastali już kiboli.

 

Zdarzenie nagrał jeden z kierowców, który jechał w przeciwnym kierunku. Na nagraniu widać nacierające na siebie grupy mężczyzn.

 

Internauci sugerują, że w bójce uczestniczyli pseudokibice Karpat Krosno, Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola, Resovii Rzeszów i JKS Jarosław.

msl/luq/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie