"The Witcher: Blood Origin". Nowy serial Netfliksa z uniwersum Wiedźmina

Kultura
"The Witcher: Blood Origin". Nowy serial Netfliksa z uniwersum Wiedźmina
Netflix/Materiały prasowe
Nie wiadomo, kiedy na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy odcinek nowego serialu ze świata Wiedźmina

Netflix wyprodukuje sześcioodcinkowy serial "The Witcher: Blood Origin". Jego akcja, osadzona w uniwersum Wiedźmina, będzie toczyć się się ponad tysiąc lat przed wydarzeniami przedstawionymi w poprzednim serialu. Przy nowej produkcji będą pracować Andrzej Sapkowski, autor książek o Wiedźminie oraz Tomasz Bagiński jako producent wykonawczy.

"The Witcher: Blood Origin" ma składać się z sześciu odcinków. Serial będzie kręcony w Wielkiej Brytanii. Jego fabuła ma zostać osadzona 1200 lat przed wydarzeniami z "Wiedźmina", serialu, który na platformie Netflix był hitem. 

 

Nowy serial o "dawno zapomnianej historii"

 

Twórcy zdradzili, że produkcja przedstawi "dawno zapomnianą historię" ze świata elfów. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do połączenia się światów potworów, ludzi i elfów.

 

ZOBACZ: Netflix potwierdza. Będzie nowy film o Wiedźminie

 

Producentami wykonawczymi serialu zostali Lauren Schmidt Hissrich oraz Declan de Barra. Powstanie "The Witcher: Blood Origin" Netflix zapowiedział na oficjalnym koncie na Twitterze.

 

 

Przy serialu pracują Sapkowski i Bagiński

 

Swoją rolę w produkcji ma również Andrzej Sapkowski, polski pisarz i twórca uniwersum Wiedźmina. Pisarz zostanie konsultantem kreatywnym serialu. Z kolei Jason Brown, Sean Daniel z Hivemind oraz Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Films objęli funkcje producentów wykonawczych. Obie firmy uczestniczyły w produkcji poprzedniej serii.

 

ZOBACZ: Co oglądaliśmy w 2019 roku? Netflix opublikował zestawienie dotyczące polskich widzów

 

Sapkowski skomentował swój udział przy serialu. - To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami, świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów - dodał polski pisarz. 

 

Platforma filmowa Netflix nie ujawniła na razie, kiedy widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek "The Witcher: Blood Origin".

wka/hlk/ polsatnews.pl, Netflix
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie