Co oglądaliśmy w 2019 roku? Netflix opublikował zestawienie dotyczące polskich widzów

Kultura
Co oglądaliśmy w 2019 roku? Netflix opublikował zestawienie dotyczące polskich widzów
YouTube/ Netflix Polska
"Wiedźminowi" wystarczyło 10 dni od premiery, by pobić wyniki wszystkich innych produkcji

Netflix podsumował mijający rok i opublikował listę produkcji, które cieszyły się wśród polskich widzów największą popularnością. Wśród seriali bezkonkurencyjny okazał się "Wiedźmin", choć od jego premiery minęło zaledwie 10 dni.

Zestawienie Netflixa podzielone zostało na 5 kategorii: najpopularniejsze produkcje, filmy, seriale, produkcje oparte na faktach i produkcje dokumentalne. Wszystkie listy oparte są na tytułach wydanych na platformie w 2019 roku.

 

 

"Wiedźmin" bezkonkurencyjny

 

"Wiedźmin" produkcji Netflixa oparty na dziełach Andrzeja Sapkowskiego okazał się bezkonkurencyjny - zarówno w kategorii seriali, jak i najpopularniejszych produkcji - a więc filmów, programów i seriali łącznie. Tak dobry wynik może zaskakiwać jeśli wziąć pod uwagę, że od premiery serialu minęło zaledwie 10 dni.

 

ZOBACZ: "Wiedźmin" od piątku na Netflixie. "Odcień powagi, ale też dobry, czarny, polski humor"

 

"To są dane z Polski, ale Wiedźmin udźwignął na innych rynkach też" - napisała pod zestawieniem moderacja oficjalnego konta Netflix Polska. W podsumowaniu dotyczącym USA "Wiedźmin" znalazł się na 6. miejscu wśród najpopularniejszych produkcji, a na 2. wśród seriali.

 

Inne seriale cieszące się w Polsce szczególną popularnością to - wśród nowości - "Sex Education" i "The Umbrella Academy", a także najświeższe sezony popularnych seriali: "Stranger Things 3" oraz trzeci sezon hiszpańskiego "Domu z papieru".

 

Pozostałe kategorie bez zaskoczeń

 

Wśród produkcji filmowych najchętniej oglądaliśmy "Dwóch papieży" i "Irlandczyka". Na kolejnych miejscach znalazły się "6 Underground" i "Zabójczy rejs". Choć na platformie kategoria polskich filmów jest sukcesywnie rozbudowywana, to zestawienie objęło wyłącznie produkcje własne Netflixa. Dlatego na liście nie znajdziemy tytułów rodzimych.

 

ZOBACZ: Polacy w Google. Jakich informacji szukaliśmy najczęściej w 2019

 

Jeśli chodzi o produkcje oparte na faktach, to na 1. miejscu uplasował się program interaktywny "Ty kontra dzicz". Widz podczas oglądania tej produkcji ma podejmować decyzje, od których zależy los bohatera w "niegościnnych zakątkach świata". Na kolejnych pozycjach znalazły się "Sprzątanie z Marie Kondo" oraz "Hyperdrive" o ulicznych rajdowcach.

 

Z produkcji dokumentalnych wybieraliśmy najczęściej seriale "Nasza planeta" i "Hakowanie świata".

 

"Oglądane przez co najmniej 2 minuty"

 

"Dla ciekawskich: zestawienia bazują na liczbie kont użytkowników oglądających co najmniej dwie minuty serialu, filmu czy innych produkcji oryginalnych w trakcie 28 dni od pojawienia się na Netflix w 2019 r." - sprecyzowano pod postem na Facebooku.

 

Rankingu nie należy zatem traktować jako zestawienia "najlepszych" produkcji, a raczej jako test popularności poszczególnych tytułów bezpośrednio po ich premierze. Wyniki ilustrują, które z nich wzbudziły największe zainteresowanie widzów, nawet jeśli ostatecznie zrezygnowali oni z ich obejrzenia.

bia/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie