Ich Troje, Feel… Czyje płyty kupowaliśmy najchętniej przez ostanie 20 lat?

Kultura
Ich Troje, Feel… Czyje płyty kupowaliśmy najchętniej przez ostanie 20 lat?
Pixnio

Ich Troje i Feel - to właśnie płyty tych polskich zespołów królowały najczęściej na Oficjalnej Liście Sprzedaży w ciągu ostatnich 20 lat. Z kolei wśród zagranicznych artystów wyróżniono m.in. Leonarda Cohena oraz Adele.

W ciągu dwóch ostatnich dekad Polacy wybierali częściej muzykę rodzimych twórców. OLiS zanotował w tym czasie łącznie 6073 płyt.

 

Czyje płyty były rozchwytywane?

 

Wśród najchętniej kupowanych albumów na pierwszym miejscu znalazł się materiał zespołu Feel - ich płyta gościła na liście OLiS aż 26 razy. Tuż za nimi grupa Ich Troje z krążkiem „AD. 4” - 20 razy. Co ciekawe, trzecie miejsce również zajął zespół Michała Wiśniewskiego - tym razem płyta „Po piąte… A niech gadają” znalazła się w zestawieniu 12 razy.

 

ZOBACZ: Kopalnie, podziemne rejsy, koronki i regionalna kuchnia. #WybieramŚląskie

 

Na kolejnych miejscach uplasowali się m.in. Zbigniew Książek i Piotr Rubik, którzy  gościli na OLiS z „Psałterzem Wrześniowym” - także 12 razy. Za nimi Artur Andrus „Myśliwiecka”(z takim samym wynikiem). Po 9 razy natomiast była obecna Adele „21” oraz brytyjska grupa Sade „Solidier of Love”.

 

Ich Troje, Feel, Cohen…

 

Wśród artystów, którzy byli obecni najczęściej na podium, znalazła się ponownie grupa Ich Troje - byli na szczycie aż 36 razy. Dalej zespół Feel - 27 razy. Zagranicznym liderem tej muzycznej rywalizacji okazał się być Leonard Cohen. Kanadyjski artysta gościł w rankingu 22 razy. Taki sam wynik zdobył polski Kult.  Za to o 3 razy mniej gościł na liście brytyjski muzyk - Sting.

 

„Oficjalna Lista Sprzedaży (OLiS) – to cykliczne zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w formacie fizycznym, opracowane na podstawie danych ze sprzedaży detalicznej z sieci największych sklepów muzycznych w Polsce. Publikowana jest od 2000 roku, a od czerwca 2017 roku wzbogacona jest o dodatkowe zestawienie OLiS Winyle. Listy kompilowane są co tydzień przez niezależny instytut badawczy Kantar Polska” - informuje Związek Producentów Audio Wideo.

 

ZOBACZ: "Bitwa o wozy". Przedstawiciele zwycięskich gmin odebrali promesy

 

W ostatnim przedstawionym rankingu ( z 23 lipca) na pierwszym miejscu znalazła się składanka  „Bravo Hits 2020”. Drugą pozycję zajął  raper O.S.T.R.  i Magiera. Trzecią natomiast Daria Zawiałow.

ms/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie