"Bitwa o wozy". Przedstawiciele zwycięskich gmin odebrali promesy

Polska
"Bitwa o wozy". Przedstawiciele zwycięskich gmin odebrali promesy
MSWiA
"Bitwa o wozy". Przedstawiciele zwycięskich gmin odebrali promesy

Wiceszefowie MSWiA Paweł Szefernaker, Maciej Wąsik i Błażej Poboży wręczyli promesy na zakup nowych wozów strażackich w ramach rozstrzygnięcia drugiej edycji akcji "Bitwa o wozy". W akcji brały udział gminy do 20 tys. mieszkańców. Te, w których została odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymały wóz strażacki. Do wygrania było 49 pojazdów.

"W MSWiA trwa rozstrzygnięcie II tury akcji #BitwaOWozy. Promesy na zakup wozów strażackich odbiorą przedstawiciele gmin, które zwyciężyły. W uroczystości uczestniczą wiceministrowie Maciej Wąsik, Paweł Szefernaker i Błażej Poboży oraz Komendant Główny Policji  nadbryg. Andrzej Bartkowiak" - przekazało MSWiA.

 

ZOBACZ: "Bitwa o wozy". Wiadomo, kto otrzyma nagrodę za frekwencję

Z listy opublikowanej przez wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera na Twitterze wynika, że najwyższą frekwencję w drugiej odsłonie akcji odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). Wyniosła ona 94,61 proc.

Na drugim miejscu znalazła się gmina Szulborze Wielkie(powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie) z frekwencją 89,9 proc. Na podium znalazła się także gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie). Tam frekwencja wyniosła 86,86 proc.

 

W pozostałych gminach na liście frekwencja nie była niższa niż 68 proc.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie