Bar Refaeli skazana na 9 miesięcy. Przyznała się do oszustw podatkowych

Świat
Bar Refaeli skazana na 9 miesięcy. Przyznała się do oszustw podatkowych
Flickr/Nadja Amireh/CC BY 2.0; Zdj. archiwalne
Bar Refaeli przyznała się do stawianych zarzutów

Znana na całym świecie izraelska modelka Bar Refaeli została uznana za winną oszustw podatkowych i skazana na 9 miesięcy prac społecznych. Dodatkowo ma zapłacić 2,5 mln szekli (blisko 3 mln złotych) kary, a także uregulować zaległe sumy. Wyrok skazujący usłyszała też jej matka.

Śledztwo izraelskich służb trwało od 2015 r. i wykazało, że Bar Refaeli wraz z matką Tzipi Refaeli są winne państwu ponad 10 mln dolarów.

 

Skazana na 9 miesięcy

 

35-letnia modelka początkowo tłumaczyła, że w latach 2009-2012 jeździła po świecie i nie deklarowała swoich dochodów. Prawnicy kobiety tłumaczyli zaś, że działanie kobiety "nie było celowe".

 

ZOBACZ: W wypadku straciła nogę, ale nie marzenia. Dziś modelka inspiruje miliony

 

Tzipi Refaeli natomiast usłyszała zarzuty oszustw podatkowych m.in. przez podpisywanie umów dzierżawy nieruchomości pod nazwiskami krewnych. W ten sposób miała uczestniczyć w procederze zatajania statusu modelki jako rezydentki.

 

Kobiety ostatecznie przyznały się do winy. Na mocy ugody, Reafaeli zgodziła się na karę 9 miesięcy prac społecznych, zapłacenia grzywny, a także zobowiązała się do oddania 2,3 miliona zaległych podatków. Jej matka została skazana na 16 miesięcy bezwzględnego więzienia. Dodatkowo musi oddać państwu ponad 8 mln dolarów.

 

Kariera supermodelki

 

Bar Reafaeli rozpoczęła karierę modelki jako nastolatka. Przez następne lata współpracowała z takimi markami jak m.in. Ralph Lauren, Victoria's Secret i Chanel. Prowadziła izraelską edycją "X Factora" i konkurs Eurowizji w 2019 r. W 2012 roku została uznana przez magazyn "Maxim" za najseksowniejszą kobietę świata.

 

ZOBACZ: Wypadek modelki w Moskwie - pęknięta miednica, połamane żebra. W tle wnuk ikony rosyjskiego kina

 

W latach 2009-11 była związana z hollywoodzkim aktorem Leonardem Di Caprio. W 2015 r. wzięła ślub z biznesmenem Adi Ezrą. Mają troje dzieci.

bas/hlk/ BBC News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie