W wypadku straciła nogę, ale nie marzenia. Dziś modelka inspiruje miliony

Świat
W wypadku straciła nogę, ale nie marzenia. Dziś modelka inspiruje miliony
Instagram/ Paola Antonini

France Costa to 25-letnia brazylijska modelka, której profil w mediach społecznościowych śledzi 2,6 mln ludzi. Jej historia inspiruje i porusza serca internautów. Kobieta w 2014 roku straciła nogę w wypadku samochodowym, którego sprawcą był pijany kierowca. Dziś nie tylko kontynuuje karierę, ale również motywuje ludzi do walki o marzenia.

Modelka posługująca się pseudonimem Paola Antonini doznała wypadku w 2014 roku, kiedy przygotowywała się do wyjazdu ze swoim chłopakiem. Gdy pakowała walizki do auta, została potrącona przez inny samochód. Kierowca był pod wpływem alkoholu.

 

- Nigdy nie czułam takiego bólu. Nie chciałam patrzeć na rozmiar obrażeń, ale czułam, wiedziałam, że są bardzo poważne - mówiła w jednym z wywiadów kilka miesięcy po wypadku.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 

Novo desafio? BORA! Muito feliz e animada pra esse novo projeto com a @underarmourbrasil! Vou de fato voltar a correr, depois de 4 anos e meio sem! Hoje levo uma vida totalmente normal e sou muuuito ativa, mas ainda faltava isso! Faltava voltar a correr! Vamos filmar todo esse processo, to com uma equipe incrível e agora começou MESMO! Quero muuuito daqui a um tempo correr 5km! Não vai ser fácil, mas vaaamos que vamos! Hahahaha 💪🏼🌟Vaaaambora comigo em mais uma aventura? ❤️🏃🏼‍♀️ - I’m always ready for new challenges! So excited for this new project with @underarmourbrasil : I’m finally gonna relearn how to run, after more than 4 years of accident. I have a completely normal life, but I still have this challenge that starts right now! Are you ready to come with me? ❤️🏃🏼‍♀️

Post udostępniony przez Paola Antonini (@paola_antonini)

 

Rodzina i specjaliści starali się zrobić wszystko co możliwe, aby uratować nogę poszkodowanej. Próby nie powiodły się. Konieczna była amputacja.

 

Po wypadku modelka przeżyła traumę.  Postanowiła jednak, że się nie podda, a doświadczenia, których doznała, wykorzysta w swojej pracy. - Chcę być wzorem i inspiracją dla ludzi po amputacjach - opowiadała w wywiadach.

 

Instagram/ Paola Antonini
Instagram/ Paola Antonini

 

las/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie