Kolejny ruch Hołowni. Coraz bliżej stowarzyszenia "Polska 2050".

Polska
Kolejny ruch Hołowni. Coraz bliżej stowarzyszenia "Polska 2050".
facebook.com/szymonholowniaoficjalny
Szymon Hołownia podczas spotkania ze zwolennikami

Pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni Michał Kobosko poinformował, że do KRS złożono wniosek o rejestrację stowarzyszenia "Polska 2050". Powiedział też, że "z Platformą będzie warto porozmawiać, ale naszym zdaniem rozmawiać można, gdy zbliżają się wybory, a najbliższe będą za trzy lata".

Kobosko poinformował, że w poniedziałek został złożony do KRS wniosek o rejestrację stowarzyszenia "Polska 2050". Jak dodał, obecnie Hołownia prowadzi swoje działania w ramach założonej w grudniu ubiegłego roku fundacji "Polska Od Nowa".

 

ZOBACZ: Hołownia: zrobiłem dla Trzaskowskiego więcej niż mogłem i powinienem

 

Poinformował też, że regionalne biura ruchu, otwarte w czasie kampanii, zostaną utrzymane. Jak wyjaśnił, będą w każdym mieście wojewódzkim, jako lokalne centra spotkań wolontariuszy i aktywistów. Zaznaczył jednak, że w niektórych miastach zmieni się ich dotychczasowa lokalizacja.

 

"Po I turze zainteresowanie nie osłabło"

 

Kobosko powiedział, że po pierwszej turze wyborów, zainteresowanie inicjatywą Hołowni nie osłabło, czego potwierdzeniem mogą być ubiegłotygodniowe spotkania m.in. w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy, w których - jak ocenił - uczestniczyło po kilkaset sympatyków i wolontariuszy.

 

- Uzyskaliśmy kolejny dowód na to, że jest duże zainteresowanie tym, co Szymon zamierza robić w najbliższym czasie; nie chcemy tego zainteresowania zawieść, ani utracić - zaznaczył. Kobosko stwierdził też, że Hołownia rozbudził nadzieje na działania obywatelskie i swoją trwałą obecność w polityce.

 

ZOBACZ: Na kogo głosowali wyborcy Bosaka, Hołowni i Żółtka?

 

- Ruch Hołowni powstał oddolnie; teraz podejmowane będą starania, aby podtrzymać jego obywatelski charakter - zapowiedział. Zaznaczył, że w pierwszej kolejności, po ukonstytuowaniu się stowarzyszenia, będą wzmacniane struktury regionalne i wyłaniani liderzy. - Inicjatywa może mieć charakter polityczny na przykład w przypadku wyborów uzupełniających na poziomie samorządu - wyjaśnił.

 

Będą rozmowy z Platformą?

 

Kobosko zapowiedział, że w czasie wakacji i we wrześniu Hołownia będzie spotykał się z liderami i wolontariuszami swojego ruchu. - W tym czasie będziemy podejmować decyzje, jak będzie wyglądała dalej struktura zarządzania ruchem na poziomie miast wojewódzkich - wyjaśnił.

 

Pytany o słowa szefa PO Borysa Budki, który we wtorek zapowiedział otwieranie się Koalicji Obywatelskiej na nowe osoby i rozmowy m.in. z Hołownią stwierdził, że najbliższy czas będzie dla PO okresem powyborczych rozliczeń. - Z naszej perspektywy wydaje się, że zanim podejmą dyskusję z partnerami zewnętrznymi, powinni pewnie przeprowadzić rozrachunek wewnętrzny i zastanowić się nad ewentualnymi zmianami w partii - ocenił.

 

ZOBACZ: "Biedroń chciał zrobić więcej dla Trzaskowskiego, ale nikt do niego nie zadzwonił"

 

Odnosząc się do ewentualnego ruchu obywatelskiego, który miałby tworzyć kandydat KO, wiceszef PO Rafał Trzaskowski, stwierdził, że po wyborach Trzaskowski zaczął być postrzegany jako faktycznym liderem PO, co - ocenił - może tworzyć "wewnętrzne ciśnienie".

 

Wnioski z kampanii

 

- Platforma musi teraz przede wszystkim wyjaśnić, jak będzie w przyszłości funkcjonować i jakie wnioski wyciąga z tej kampanii. Obiektywnie patrząc, kampania zakończyła się bardzo dobrym wynikiem Trzaskowskiego - ocenił.

 

- Z Platformą będzie warto porozmawiać, ale naszym zdaniem rozmawiać można, gdy zbliżają się wybory, a najbliższe będą za trzy lata - powiedział Kobosko.

 

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich reelekcję uzyskał Andrzej Duda, zdobywając 51,03 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc. Niezależny kandydat Szymon Hołownia uzyskał w I turze trzeci wynik, zdobywając 13,87 proc. głosów.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie