Merkel pogratulowała Dudzie. Pisze o "sąsiedzkiej współpracy"

Świat
Merkel pogratulowała Dudzie. Pisze o "sąsiedzkiej współpracy"
PAP/EPA/HAYOUNG JEON / POOL
Kanclerz Niemiec Angela Merkel pogratulowała Andrzejowi Dudzie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel pogratulowała Andrzejowi Dudzie ponownego wyboru na urząd prezydenta Polski. "Życzę Panu szczęścia i sukcesu na tym odpowiedzialnym stanowisku" - napisała szefowa niemieckiego rządu w liście gratulacyjnym.

Kanclerz Merkel podkreśliła, że "dzisiaj, 75 lat po zakończeniu wojny, Polskę i Niemcy łączy bliskie partnerstwo w centrum Europy".

 

ZOBACZ: Donald Trump pogratulował Andrzejowi Dudzie

 

"W związku z tą rocznicą, szczególnie jest dla mnie ważny dalszy rozwój przyjaźni między Polską a Niemcami" - napisała szefowa niemieckiego rządu w liście gratulacyjnym, którego treść opublikowały we wtorek służby prasowe rządu RFN.

 

"Ważna jest bliska współpraca"

 

"Ogromne wyzwania, przed którymi stoi Europa i świat, przede wszystkim pandemia Covid-19, pokazują, jak ważna jest bliska współpraca między sąsiadami, oparta na wspólnych wartościach i europejskiej jedności" - podkreśliła Angela Merkel.

 

Przypomniała, że w przyszłym roku będzie obchodzona 30. rocznica polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy i dodała, że "możemy to wydarzenie wykorzystać do pogłębienia naszych relacji". 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie