Miał wykorzystać seksualnie ponad 300 dzieci. Znaleziono go z kablem owiniętym wokół szyi

Świat
Miał wykorzystać seksualnie ponad 300 dzieci. Znaleziono go z kablem owiniętym wokół szyi
PAP/EPA/KHAIRUL BASYAR
Francois Camille Abello został aresztowany pod koniec czerwca w pokoju hotelowym, w którym znaleziono go z dwiema nagimi dziewczynkami.

Zmarł Francuz podejrzany o wykorzystywanie seksualne 305 nieletnich. Mężczyzna, który miał oferować dzieciom pracę, a następnie je molestować, przebywał od czerwca w areszcie w Dżakarcie. Francois Camille Abello został znaleziony w aresztowej celi z owiniętym wokół szyi kablem.

Lokalna policja poinformowała, że ​​francuski obywatel, który został niedawno aresztowany za molestowanie ponad 300 dzieci, zginął w niedzielę wieczorem po tym, jak miał dopuścić się próby samobójczej - podaje portal thejakartapost.com.

 

ZOBACZ: Wikary oskarżony o składanie propozycji seksualnych dziecku

 

Rzecznik policji w Dżakarcie Sr. Comr. Yusri Yunus powiedział, że funkcjonariusz patrolujący areszt znalazła Francoisa "Fransa" Camille Abello w czwartek. Mężczyzna miał owinięty wokół szyi kabel.

 

Francuz został natychmiast przeniesiony do szpitala policyjnego Kramat Jati we wschodniej Dżakarcie, gdzie spędził trzy dni. Zmarł w niedzielę wieczorem - mówił cytowany przez portal policjant. 

 

Groziło mu rozstrzelanie

 

Francois Camille Abello został aresztowany pod koniec czerwca w pokoju hotelowym, w którym znaleziono go z dwiema nagimi dziewczynkami. Rzecznik dodał, że policja otrzymała informację od okolicznych mieszkańców, którzy podejrzewali, że cudzoziemiec w hotelu wykorzystuje dzieci. Mężczyźnie groziła kara śmierci przez rozstrzelanie.

 

ZOBACZ: Australijscy widzowie zszokowani scenami seksu w polskim filmie. Autorka komentuje

 

W czwartek Abello, 65-letni emeryt, został przyprowadzony w kajdankach na konferencję prasową. Nana Sudjana, komendant policji w Dżakarcie, powiedział mediom, że na laptopie mężczyzny znaleziono filmy, z których wynika, że wykorzystywał on 305 dzieci w wieku od 10 do 17 lat. Abello podczas konferencji prasowej milczał.

 

Sudjana powiedział, że Abello nie współpracował ze śledczymi i odmówił podania haseł do programów na swoim komputerze.

 

Proponował pracę w charakterze modela

 

Jak dodał, większość ofiar to dzieci ulicy, którym Abello proponował pracę w charakterze modela. Płacił im od 250 tys. do 1 mln rupii (ok. 68 i 273 zł) za uprawianie z nim seksu i bił tych, którzy odmówili.

 

Agencja AP podała, że istnieją doniesienia, z których wynika, że zagraniczni pedofile coraz częściej atakują dzieci w Indonezji, ale odnotowano niewiele aresztowań cudzoziemców.

 

W połowie czerwca policja poinformowała o aresztowaniu Amerykanina Russa Alberta Medlina za rzekomą napaść seksualną na dzieci. Mężczyzna został zatrzymany w swojej rezydencji w Dżakarcie po tym, jak policja przesłuchała troje nieletnich.

 

Jak powiedział Yunus, Medlin był dwukrotnie oskarżony o przemoc seksualną wobec nieletnich przez sąd w Nevadzie w latach 2006–2008 i przed aresztowaniem w Dżakarcie dwa lata spędził w więzieniu.

msl/ml/ thejakartapost.com, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie