Wikary oskarżony o składanie propozycji seksualnych dziecku

Polska
Wikary oskarżony o składanie propozycji seksualnych dziecku
Piqsels
32-letniemu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia

Oświęcimska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw Szymonowi C., który zdaniem śledczych nawiązał przez internet kontakt z dziewczynką poniżej 15 lat i złożył propozycję obcowania płciowego – podała we wtorek prokuratura. Mężczyzna jest duchownym.

Zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka poinformował, że akt oskarżenia został skierowany do oświęcimskiego sądu rejonowego w poniedziałek. 32-letniemu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 

- Zawiadomienie złożył na początku lutego ojciec małoletniej poniżej lat 15. Poinformował prokuraturę, że dorosły mężczyzna za pośrednictwem sieci teleinformatycznej złożył propozycję obcowania płciowego - informował w lutym Mariusz Słomka.

 

Dozór policyjny

 

Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policji. Ma zakaz kontaktowania się z małoletnią. Nie wolno mu również podejmować czynności związanych z wychowaniem dzieci.

 

Pod koniec lutego lokalny portal internetowy faktyoswiecim.pl podał, że podejrzany jest osobą duchowną. Był katechetą w jednej z oświęcimskich szkół podstawowych. Krótko potem diecezja bielsko-żywiecka podała, że mężczyzna "został zwolniony z parafii w Oświęcimiu oraz odsunięty od pracy duszpasterskiej i kontaktów z dziećmi". Pozostawał w odosobnieniu.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie