Trener kickboxingu skazany za molestowanie podopiecznych

Polska
Trener kickboxingu skazany za molestowanie podopiecznych
Pxfuel/ zdj. ilustracyjne
Mężczyzna od listopada ubiegłego roku przebywa w areszcie, co zaliczono mu w poczet kary

Na 6 lat pozbawienia wolności skazał we wtorek Sąd Rejonowy w Częstochowie 49-letniego trenera kickboxingu za utrzymywanie relacji seksualnych z podopiecznymi – poinformował w środę sędzia Dominik Bogacz z Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Według ustaleń śledztwa, mężczyzna w latach 2013-2019 miał doprowadzić do obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej przy wykorzystaniu stosunku zależności siedmiu chłopców w wieku powyżej 15 lat.

 

Sprawę zgłosili rodzice pokrzywdzonych 

 

Postawione mu zarzuty obejmowały też utrwalanie nagich wizerunków podopiecznych i tworzenie treści pornograficznych z ich udziałem. Sprawa wyszła na jaw po zgłoszeniu rodziców dwóch pokrzywdzonych, potem ustalono kolejnych.

 

Wobec trenera sąd orzekł też zakaz wykonywania zawodu i działalności związanej z opieką nad dziećmi na okres 10 lat oraz – na ten sam okres – zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Obciążył też oskarżonego kosztami postępowania w wysokości ponad 20 tys. zł.

 

ZOBACZ: Ojciec odpowie za krzywdzenie córek. "Każdą z dziewczynek molestował co najmniej kilkakrotne"

 

Mężczyzna od listopada ubiegłego roku przebywa w areszcie, co zaliczono mu w poczet kary. Sąd zdecydował też o przedłużeniu jego tymczasowego aresztowania. Wyrok nie jest prawomocny.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie