Płonie duże składowisko odpadów. Strażacy walczą z ogniem i trującym dymem

Polska
Płonie duże składowisko odpadów. Strażacy walczą z ogniem i trującym dymem
Jarosław Skotnicki/PSP w Inowrocławiu
Akcję strażaków utrudnia silny wiatr i gęsty dym, który szkodzi zdrowiu

500 metrów kwadratowych składowiska w Lisewie Kościelnym (woj. kujawsko-pomorskie) objął pożar, z którym walczy niemal 20 zastępów straży pożarnej. Ogień trawi nie tylko składowane tam chemikalia, ale i niektóre budynki. - Pożar jest rozwinięty, a jego gaszenie utrudniają silny wiatr oraz duża ilość składowanych odpadów - mówił polsatnews.pl kpt. Jarosław Skotnicki z PSP w Inowrocławiu.

Pożar wybuchł w poniedziałek po godz. 16 na terenie prywatnej firmy. - Prawdopodobnie zajmuje się ona zbieraniem i przetwarzaniem odpadów. Trwa ustalanie, do kogo należy - przekazał polsatnews.pl kpt. Jarosław Skotnicki, rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

 

ZOBACZ: Samolot rozbił się na środku drogi i stanął w płomieniach. Był wypełniony narkotykami

 

Ogień objął ok. 500 metrów kwadratowych składowiska, w tym magazyny i inne budynki produkcyjne. Gasi go kilkanaście zastępów strażaków. 

 

- Pożar jest rozwinięty, a jego gaszenie utrudniają silny wiatr oraz duża ilość składowanych odpadów - dodał kpt. Skotnicki. 

 

Płonące odpady zagrażają zdrowiu

 

Rzecznik przekazał, że płonące tworzywa zawierają substancje szkodzące zdrowiu oraz środowisku. Towarzyszy temu unoszący się gęsty, czarny dym, którego słup sięga kilkuset metrów nad ziemią. Widać go ze sporej odległości, np. z Inowrocławia, oddalonego o 20 kilometrów od miejsca pożaru.

 

ZOBACZ: Pożar dwóch łodzi w Ostródzie. Wśród poszkodowanych troje dzieci

 

Na razie strażacy nie planują ewakuacji pobliskich budynków. - Dym przemieszcza się nad teren niezabudowany - mówił polsatnews.pl kpt. Skotnicki.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie