Ciężarówka wpadła do Kanału Żerańskiego. Akcja służb

Polska
Ciężarówka wpadła do Kanału Żerańskiego. Akcja służb
Polsat News
Na miejscu pracowało 6 jednostek straży pożarnej

Ciężarówka wpadła do Kanału Żerańskiego na wysokości Stanisławowa Pierwszego (woj. mazowieckie). Kierowca wydostał się z pojazdu o własnych siłach, nie ma osób poszkodowanych - poinformował polsatnews.pl mł. bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy PSP w Legionowi.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Na wysokości miejscowości Stanisławów Pierwszy przy ul. Świerkowej ciężarówka wpadła do Kanału Żerańskiego. Obok trwa budowa ścieżki rowerowej. 

 

Kierowca starał się ominąć rowerzystkę, ale podjechał za blisko brzegu. 

 

ZOBACZ: Samochód wpadł do kanału portowego w Mrzeżynie. W środku kierowca

 

Na miejscu pracowała policja, WOPR oraz sześć zastępów straży pożarnej. - Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia, by ciężarówka nie osuwała się dalej do wody - mówił na początku akcji mł. bryg. Szulborski. 

 

- Kierowca przed przybyciem służb wydostał się z ciężarówki o własnych siłach, nie ma osób poszkodowanych - dodaje mł. bryg. Szulborski. 

 

Służby wyciągnęły pojazd na brzeg, a później zajmowały się usuwaniem z wody pozostałości płynów, które wydostały się z ciężarówki - oleju silnikowego i paliwa. Zostały też ustawione zapory, żeby substancje nie rozlały się na większy obszar.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie