Samolot rozbił się na środku drogi i stanął w płomieniach. Był wypełniony narkotykami

Świat
Samolot rozbił się na środku drogi i stanął w płomieniach. Był wypełniony narkotykami
Reuters
Na pokładzie samolotu było co najmniej 380 kg kokainy

Samolot należący do jednego z karteli narkotykowych rozbił się na środku drogi w stanie Quintana Roo na południu Meksyku. Jak donoszą lokalne media załoga uciekła z miejsca wypadku zabierając ze sobą transportowaną kokainę. Służbom udało się odzyskać narkotyki o wartości blisko 5 mln dolarów.

Do wypadku doszło w niedzielę rano lokalnego czasu. W wydanym oświadczeniu wojsko informowało, że niezarejestrowany lot został zauważony przez wojsko, gdy samolot przekroczył południową granicę Meksyku.

 

Brak informacji o rannych

 

Nie wiadomo co było przyczyną wypadku. Śledczy nie ujawniają też, czy pożar wybuchł w wyniku uderzenia, czy też został specjalnie wywołany przez załogę by zatrzeć ślady.

 

ZOBACZ: Krwawa wojna gangów narkotykowych w Meksyku. 24 ofiary śmiertelne

 

Oddziały wojska, które przyjechały na miejsce, w niedalekiej odległości od wraku znalazły ciężarówkę wypełnioną paczkami z kokainą. Służby przejęły ok. 385 kg narkotyku wartych ok. 4,9 mln dolarów (ponad 19 mln 300 tys. złotych).

 

WIDEO: zobacz nagranie z miejsca wypadku

  

- Organizacje przestępcze mocno odczują brak środków - zapewniło meksykańskie wojsko w cytowanym przez agencję Reutera komunikacie. Służby nie podają informacji o rannych i zatrzymanych.

bas/ Reuters, newsweek.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie