"Odważniejsza niż niejeden polityk". Małgorzata Trzaskowska wsparła męża na wiecu w Częstochowie

Polska
"Odważniejsza niż niejeden polityk". Małgorzata Trzaskowska wsparła męża na wiecu w Częstochowie
Polsat News

- Wprowadzenie zmian w służbie będzie dla nas kluczowe - przekazała Małgorzata Trzaskowska, która rozpoczęła spotkanie swojego męża z mieszkańcami Częstochowy. Rafał Trzaskowski dodał, że "jest olbrzymia szansa na to, że będziecie mieli pierwszą damę, która jest odważniejsza niż niejeden polityk, która zawsze będzie zabierała głos w sprawach ważnych".

- Znam miasto bardzo dobrze i cieszę się, że jestem z wami - rozpoczęła krótkie sobotnie przemówienie Małgorzata Trzaskowska. Opowiadała o spotkaniu z "niezwykle dzielnymi kobietami" ze Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. - Każda z nich, pomimo przejścia bardzo ciężkiej choroby jest aktywna, wspiera rodziny, innych chorych i walczy o to, by opieka zdrowotna była łatwo dostępna.

 

- Trzeba natychmiast przywrócić programy profilaktyczne dla kobiet, zwiększyć wynagrodzenia lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia. Wprowadzenie zmian w służbie będzie kluczowe dla mnie i męża - dodała.

 

ZOBACZ: Wiceprezes PSL zagłosuje na Trzaskowskiego

 

Ostatnie dni to okres wzmożonej małżonki kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. W piątek występowała podczas spotkania z wyborcami w Łodzi, udzieliła wywiadu. Aktywna jest także na Facebooku. 

 

 

 

Po jej wystąpieniu w Częstochowie głos zabrał Rafał Trzaskowski. Po raz kolejny wystąpił obok pustej mównicy "dla prezydenta Andrzeja Dudy", nawiązując do braku porozumienia ws. debaty.


- Może trzeba zapytać prezesa Kaczyńskiego o pozwolenie na debatę z prezydentem - zapytał.

 

Jak przekonywał, "czas spojrzeć w przyszłość, zająć się tym, co naprawdę istotne".

 

"Prezydent podpisuje ustawy w nocy, gdy słabo widać"

 

- Polska potrzebuje silnego, niezależnego prezydenta, który będzie podejmować racjonalne decyzję. Pobudzać do działania rząd, czy współpracować z nim, gdy przedłoży dobre projekty ustaw i wetować wszystkie rozwiązania, które są złe dla obywateli. Jeżeli będą chcieli podnosił podatki, znowu łamać konstytucję, to powiem im gromkie "nie" i zawetuję tego typu rozwiązania. Na tym polega silny i niezależny prezydent - zapewniał Rafał Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Prezydent: jestem stabilny i w poglądach i w miłości. Polskie sprawy na pierwszym miejscu

 

Ocenił, że "dziś w Polsce mamy prezydenta, który słucha tylko partyjnych kolegów i koleżanek, prezesa PiS, podpisuje ustawy w nocy, gdy słabo widać i w ostatniej chwili". - W takim tempie je podpisuje, że nie wiem, czy nawet je czyta - przekonywał.

 

Trzaskowski podkreślał, że przedmiotem ułaskawienia przez prezydenta nie powinni być "mordercy, pedofile, czy partyjni działacze, a przecież od tego obecny prezydent zaczął".

 

O godz. 19:20 Rafał Trzaskowski będzie gościem Piotra Witwickiego w Polsat News. Transmisja "Gościa Wydarzeń" również na polsatnews.pl.

 

ZOBACZ: Rafał Trzaskowski w programie "Gość Wydarzeń". Oglądaj od 19:20

ml/ polsatnews.pl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie