Zderzenie autokaru i ciężarówek. Wielu poszkodowanych

Polska
Zderzenie autokaru i ciężarówek. Wielu poszkodowanych
Polsat News
W Bogusławicach doszło do zdarzenia trzech pojazdów

28 osób odniosło obrażenia w czwartkowym zderzeniu wiozącego obywateli Ukrainy autokaru i dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach w powiecie częstochowskim (Śląskie). 10 poważniej rannych zostało przewiezionych do szpitali, kolejnych 18 trafi tam na badania – podała policja.

O wypadku służby zostały powiadomione ok. godz. 13:45. W miejscowości Bogusławice doszło do zderzenia trzech pojazdów: ciężarówki, cysterny oraz autokaru.

 

Pożar pojazdów

 

- Pojazdy stanęły w płomieniach - informuje asp. sztab. Kaczyńska. Na miejsce skierowano ponad 30 zastępów straży pożarnej. 

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Warszawie. Ofiarą starsza kobieta

 

Jak podał mł bryg. Kamil Dzwonnik z PSP w Częstochowie jeden z pojazdów to samochód ciężarowy do przewożenia paszy, drugi ciężarowy, który przewoził przesyłki na materiały nieznanego pochodzenia. - W trakcie ustalono, że ten pojazd przewoził materiały niebezpieczne, stąd pożar, który się pojawił, jeżeli chodzi o ten pojazd - dodał. Trzeci to autokar, który przewoził "sporą grupę osób". 

 

WIDEO: Zderzenie autokaru i ciężarówek pod Częstochową

  

Kilkudziesięciu poszkodowanych

 

Na miejsce zadysponowano 7 karetek, 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz śmigłowiec wojskowy. Trzema z nich zabrano pacjentów do szpitala.

 

- 10 osób zostało poszkodowanych. W sumie autokarem, którym jechali obywatele Ukrainy było niecałe 30 osób - poinformował wojewoda śląski. Pozostałe osoby przetransportowano do szkoły w Kruszynie. Zorganizowano dla nich opiekę psychologiczną, nocleg oraz wyżywienie.

 

Wcześniej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska informował na konferencji prasowej, że poszkodowane zostały 32 osoby. - 6 osób jest w stanie ciężkim, osiem osób jest przewożonych do szpitali. Osoby te mają głównie urazy klatki piersiowej, głowy, ale także są złamania kończyn - dodał. 

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Warszawie. Ekspert o możliwych przyczynach

 

- Większość osób wydostała się z tych pojazdów o własnych siłach - mówił mł. bryg. Dzwonnik. Pozostałym pomagały służby - Największa trudność była podczas wydostawania zakleszczonego kierowcy z autokaru -  dodał.

 

Trasa w obu kierunkach jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

 

WIDEO: konferencja wiceministra zdrowia Waldemara Kraski

  

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie