Autobus miejski spadł z mostu w Warszawie. Relacja reportera Polsat News

Polska
Autobus miejski spadł z mostu w Warszawie. Relacja reportera Polsat News
Dawid Styś
Autobus miejski spadł z mostu w Warszawie

Jedna osoba nie żyje, a 23 zostały ranne, w tym co najmniej cztery ciężko w wyniku wypadku autobusu miejskiego w Warszawie. Pojazd przebił barierki i spadł z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę. - To akcja ratunkowa na wielką skalę - mówi Dawid Styś, reporter Polsat News, który jest na miejscu wypadku.

Do zdarzenia doszło po godz. 12:30. Ruch na trasie S8 jest zablokowany, policja zabezpiecza teren, by służby mogły swobodnie udzielić pomocy.

 

- Co najmniej 20 osób jest rannych. Kilka jest niestety w stanie ciężkim. Strażacy mówią o wielkiej tragedii - informował Dawid Styś.

 

ZOBACZ: Warszawa: autobus miejski spadł z mostu. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych

 

- Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku. Autobusem jechało kilkadziesiąt osób - dodał.

 

Wideo: Autobus miejski spadł z mostu w Warszawie. Relacja reportera Polsat News

  

Helikopter Lotniczego Pogotowia Lotniczego zabrał 17-latkę do szpitala. Ma podejrzenie urazu kręgosłupa.

 

- W sumie do szpitali trafił 17 osób - poinformował wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. 

 

Dodał, że na miejsce jedzie specjalna ekipa, która wypompuje gaz z autobusu, dopiero wówczas będzie można udrożnić trasę. 

 

Strażacy nie są jeszcze w stanie oszacować, ile potrwa usuwanie Solarisa. Najpierw będą odcinać zwisającą konstrukcje, następnie zostanie podniesiona za pomocą dźwigu i wywieziony.

 

ZOBACZ: Auto przejechało po mężczyźnie, gdy próbowano wypchnąć je z błota

 

Autobus marki Solaris należał do spółki Arriva, która jest jednym z kilku przewoźników w autobusach miejskich w Warszawie. Autobus obsługiwał linię 186, która łączy Nowodwory ze Szczęśliwicami. Autobus jechał z Nowodworów w kierunku Szczęśliwic.

 

Rzeczniczka Arrivy Joanna Parzniewska powiedziała PAP, że na razie nie jest w stanie powiedzieć zbyt wiele o przyczynach i przebiegu wypadku. - Będzie to wszystko wyjaśniane - powiedziała.

 

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że kierowca autobusu miał roczny staż w tej firmie i właśnie kończył swoją zmianę.

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie