Wypadek autobusu w Warszawie. Ofiarą starsza kobieta

Polska
Wypadek autobusu w Warszawie. Ofiarą starsza kobieta
PAP/Paweł Supernak
W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8

Ofiarą czwartkowego wypadku autobusu linii 186 była starsza kobieta w wieku ok. 70 lat - poinformował dyrektor miejskiego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki.

Bilans czwartkowego wypadku na S8 to jedna ofiara śmiertelna oraz 18 poszkodowanych, w tym dwoje niepełnoletnich - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" Anna Smereka.

 

Poszkodowanych kilkanaście osób

 

Jak dodała, oprócz jednej osoby, która trafiła do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, wszyscy ranni trafili do szpitali w stolicy.

 

ZOBACZ: Autobus miejski spadł z mostu w Warszawie. "Chroniłam córkę własnym ciałem"

 

W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8.

 

Pytana o ostateczną liczbę poszkodowanych, Anna Smereka z warszawskiego pogotowia ratunkowego Meditrans poinformowała, że oprócz jednej ofiary śmiertelnej - która zmarła, zanim pogotowie zdążył przyjechać na miejsce - poszkodowanych zostało łącznie 18 osób. Wśród nich jest dwójka osób niepełnoletnich, w tym 17-letnia dziewczyna, która do szpitala została zabrana śmigłowcem LPR.

 

Wsparcie psychologiczne dla poszkodowanych

 

"Na miejscu wypadku autobusu i w szpitalach Bielańskim i Praskim - gdzie przewieziono część poszkodowanych - zagwarantowałem rodzinom wsparcie psychologiczne. Niestety, jest ofiara śmiertelna. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny. Jej także zapewnimy natychmiastowe wsparcie." - napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

 

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie