Przerażające odkrycie grupy nastolatków. Ludzkie kości w rzece

Polska
Przerażające odkrycie grupy nastolatków. Ludzkie kości w rzece
Małopolska Policja
Biegli z zakresu medycyny sądowej określą, czy są to kości ludzkie

Śledczy badają sprawę odnalezienia kości, prawdopodobnie ludzkich, w rzece Sole w Oświęcimiu. Natrafiła na nie grupa nastolatków, którzy wybrali się na wycieczkę rowerową – poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

- Rowerzyści znaleźli dwie duże kości w korycie rzeki Soły w Oświęcimiu. Leżały na żwirze pozostałym po opadającej wodzie. Zawiadomili policję. Funkcjonariusze w trakcie penetracji koryta wspólnie ze strażakami tuż pod lustrem wody ujawnili pięć mniejszych kości. O znalezieniu szczątków został powiadomiony prokurator, który po przybyciu na miejsce nadzorował oględziny – podał Sebastian Gleń.

 

 

"W trakcie badań zostanie określony profil DNA"

 

Rzecznik małopolskiej policji powiedział, że kości zostaną poddane badaniom. Biegli z zakresu medycyny sądowej określą, czy są to kości ludzkie. Jeśli tak będzie, to postarają się ustalić, z jakiego okresu pochodzą, a także określą wiek oraz płeć osoby.

 

ZOBACZ: Zwłoki Polki w śpiworze. Chcieli je zakopać w piaskownicy

 

- W takim przypadku w trakcie badań zostanie określony profil DNA, który być może pozwoli na ustalenie, czy szczątki należały do zaginionej na terenie Polski osoby. Na podstawie tych informacji policjanci zweryfikują zgłoszenia zaginięć osób, które do tej pory nie zostały wyjaśnione - dodał Gleń.

 

Sprawę badają śledczy z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu oraz policjanci z wydziału kryminalnego tamtejszej policji.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie