25 kilogramów biżuterii w bagażu obywatela Turcji. Nietypowe znalezisko na Lotnisku Chopina

Polska
25 kilogramów biżuterii w bagażu obywatela Turcji. Nietypowe znalezisko na Lotnisku Chopina
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Ponad 25 kg biżuterii o szacunkowej wartości 2 mln zł ujawnili funkcjonariusze celno-skarbowi podczas kontroli bagażu na Lotnisku Chopina - poinformowała w środę w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

"Złota i srebrna biżuteria znajdowała się w bagażu obywatela Turcji, który przyleciał do Warszawy. Podróżny aktywnie dopytywał funkcjonariuszy celno-skarbowych o przepisy dotyczące obrotu dewizowego, ale na pytanie o towar do oclenia, stanowczo zadeklarował jego brak. Mimo to funkcjonariusze skontrolowali jego walizki w których znaleźli zaskakująco dużą ilość biżuterii. Dodatkowo ujawnili także fakturę, z której wynikało, że towar był przeznaczony dla firmy w Białymstoku" - czytamy w komunikacie IAS.

 

 

Zajęty towar został przewieziony do magazynu depozytowego, a sprawę będzie prowadził Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

 

"Wprowadzenie na rynek ponad 25 kg biżuterii spowodowałoby uszczuplenie w budżecie państwa na kwotę ponad 500 tys. zł. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie" - poinformował Grzegorz Biczyk, z-ca Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie