Zwłoki Polki w śpiworze. Chcieli je zakopać w piaskownicy

Świat
Zwłoki Polki w śpiworze. Chcieli je zakopać w piaskownicy
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pxfuel
Ofiara była osobą bezdomną, ostatnio nocowała w opuszczonej szopie

Niemiecka policja znalazła zwłoki 53-letniej Polki zawinięte w śpiwór leżący na chodniku w Berlinie. Informacje o podejrzanym pakunku, który wcześniej dźwigali dwaj mężczyźni w wieku 35 i 42 lata, przekazał funkcjonariuszom anonimowy świadek. - Prokuratura jest bardzo oszczędna w udzielaniu informacji w tej sprawie - informuje z Berlina korespondent Polsat News Tomasz Lejman.

Anonimowe zgłoszenie o dwóch mężczyznach niosących śpiwór, w który najprawdopodobniej owinięto ciało, wpłynęło na komisariat policji w dzielnicy Berlina - Mitte 10 lutego 2020 roku, około godziny 22:00.

 

Funkcjonariusze, którzy udali się we wskazane miejsce, znaleźli leżący na chodniku śpiwór, a w nim rzeczywiście znajdowały się zwłoki. Śledczy ustalili, że to 53-letnia bezdomna Polka. Kobieta nocowała ostatnio w opuszczonej szopie.

 

ZOBACZ: Zabójstwo Polki w Weronie. Do winy przyznał się Tunezyjczyk

 

Obrażenia, jakie znaleziono na ciele denatki wskazują, że została ona brutalne zamordowana.

 

WIDEO: Śledczy koncentrują się na sprawdzeniu środowiska osób bezdomnych w Berlinie - powiedział rzecznik berlińskiej prokuratury

    

 

Przygotowany dół obok piaskownicy

 

Śledztwo, jakie trwa w tej sprawie od kilku dni, wykazało, że sprawcy zamierzali zakopać ciało zamordowanej Polki w jednej z piaskownic - oddalonej o ok. 150 metrów od miejsca zatrzymania mężczyzn. Przy placu zabaw, naprzeciw szkoły podstawowej, znaleziono bowiem wykopany dół - poinformował "Berliner Zeitung", powołując się na śledczych. 

 

Kryminalni wciąż prowadzą śledztwo, gdyż motywy zabójstwa nie są jasne. Prokuratura nie zdradza na razie narodowości zatrzymanych mężczyzn, media nieoficjalnie podają, że są to Polacy. 

 

- Śledczy koncentrują się na sprawdzeniu środowiska osób bezdomnych w Berlinie. Mogę tylko powiedzieć, że zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn w wieku 35 i 42 lata. Obaj są podejrzewani o zabójstwo tej kobiety - powiedział Polsat News rzecznik berlińskiej prokuratury Martin Steltner. 

grz/luq/ "Berliner Zeitung", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie