Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kilkanaście kolejnych ofiar

Polska
Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kilkanaście kolejnych ofiar
PAP/Leszek Szymański
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 34 393/1 463 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W Polsce potwierdzono 239 kolejnych przypadków koronawirusa - podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Na COVID-19 w szpitalach zmarło 19 osób. W sumie zakażonych SARS-CoV-2 zostało już w Polsce 34 tys. 393 osób. Infekcji nie przeżyło 1463 z nich.

"Mamy 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - poinformował resort zdrowia.

19 ofiar

 

Nowe przypadki zakażenia pochodzą z województw: śląskiego (84), małopolskiego (44), wielkopolskiego (26), mazowieckiego (21), podlaskiego (20), łódzkiego (17), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), opolskiego (1) i pomorskiego (1).

 

Resort poinformował też o śmieci 19 kolejnych osób. Zmarło 12 kobiet i 7 mężczyzn w wieku od 42 lat do 91. Zgony nastąpiły w szpitalach we Wrocławiu, Szczecinie, Turku, Zgierzu, Biłgoraju, Płocku, Warszawie, Siedlcach, Starachowicach i Raciborzu.

 

ZOBACZ: Ponad pół miliona ofiar koronawirusa na świecie

 

Ponad 21 tys. wyzdrowiało

 

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1811 osób, pod respiratorem - 85. Wyzdrowiało 21 tys. 281 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

 

ZOBACZ: Kardiolodzy: Covid-19 może być szczególnie niebezpieczny dla osób z arytmią

 

Resort podał, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 13 tys. 987 osób, a kwarantanną – 83 tys. 499.

 

 

Pandemia światowa z Wuhan

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19 po raz pierwszy lekarze zidentyfikowali w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku. W krótkim czasie skala zakażeń wzrosła tak dalece, że Światowa Organizacja Zdrowia 11 marca ogłosiła dla całego świata stan pandemii. W Polsce pacjent "zero" został zdiagnozowany na początku marca. Rząd ogłosił wkrótce wprowadzenie obostrzeń. Zamknięte zostały w większości sklepy, wydany został zakaz wychodzenia z domów bez pilnej potrzeby. Obecnie większość obostrzeń cofnięto, nadal jednak służby sanitarne apelują o zachowywanie dystansu społecznego i zakrywanie ust oraz nosa a także dezynfekcję rąk.

 

ZOBACZ: Rekordowy wzrost przypadków koronawirusa w USA. Władze o "postępie w zwalczaniu epidemii"

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych wiekiem, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

pgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie