Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wśród ofiar 37-latka

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wśród ofiar 37-latka
PAP/Leszek Szymański
Do tej pory w Polsce odnotowano łącznie 34 154 przypadków koronawirusa. 1444 zakażonych pacjentów zmarło. 

W Polsce potwierdzono 247 kolejnych przypadków koronawirusa - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Na COVID-19 w szpitalach zmarło 6 osób. W sumie zakażonych SARS-CoV-2 zostało już w Polsce 34 tys. 151 osób. Infekcji nie przeżyło 1444 pacjentów.

"Mamy 247 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - poinformował resort zdrowia.

 

Najwięcej nowych przypadków na Śląsku

 

Dotyczą one województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (31), mazowieckiego (27), łódzkiego (21), podlaskiego (17), małopolskiego (16), świętokrzyskiego (14), podkarpackiego (12), pomorskiego (9), lubelskiego (9), opolskiego (8), dolnośląskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2).

 

 

Resort poinformował także o śmierci sześciu kolejnych osób. To trzech mężczyzn i trzy kobiety w wieku od 37 do 90 lat. 

 

 

Do tej pory w Polsce odnotowano łącznie 34 154 przypadków koronawirusa. 1444 zakażonych pacjentów zmarło. 

 

W ciągu doby wykonano ponad 5,5 tys. testów na koronawirusa.

 

 

Prawie 21 tys. wyzdrowiało

 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat, z którego wynika, że liczba łóżek zajętych przez chorych na COVID-19 wynosi 1797. Do respiratorów podłączone jest 86 osób. Kwarantanną objęte są 83 tys. 460 osoby.

 

ZOBACZ: Kardiolodzy: Covid-19 może być szczególnie niebezpieczny dla osób z arytmią

 

Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 14 tys. 496 osób. Wyzdrowiało 20 tys. 548 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

 

 

Pandemia światowa z Wuhan

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19 po raz pierwszy lekarze zidentyfikowali w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku. W krótkim czasie skala zakażeń wzrosła tak dalece, że Światowa Organizacja Zdrowia 11 marca ogłosiła dla całego świata stan pandemii. W Polsce pacjent "zero" został zdiagnozowany na początku marca. Rząd ogłosił wkrótce wprowadzenie obostrzeń. Zamknięte zostały w większości sklepy, wydany został zakaz wychodzenia z domów bez pilnej potrzeby. Obecnie większość obostrzeń cofnięto, nadal jednak służby sanitarne apelują o zachowywanie dystansu społecznego i zakrywanie ust oraz nosa a także dezynfekcję rąk.

 

ZOBACZ: Rekordowy wzrost przypadków koronawirusa w USA. Władze o "postępie w zwalczaniu epidemii"

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych wiekiem, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

pgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie