Novak Djokovic zakażony koronawirusem

Świat
Novak Djokovic zakażony koronawirusem
Reuters
Tenisista zapowiada, że przez dwa tygodnie będzie w ścisłej izolacji, a test na obecność koronawirusa powtórzy za pięć dni

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djokovic poinformował, że miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Serb jest organizatorem cyklu turniejów pokazowych, podczas których wcześniej wykryto zakażenie m.in. u trzech innych zawodników. Djokovic zapewnił, że "nie miał złych intencji" i nie mógł przewidzieć tak poważnych skutków imprezy.

W związku z przerwą w oficjalnej rywalizacji międzynarodowej Djokovic zorganizował cykl Adria Tour na Bałkanach. Najpierw tenisiści zaprezentowali się w Belgradzie, a następnie przenieśli do Zadaru. Odwiedzali też kluby nocne, w których - jak pisały hiszpańskie media - "Djoković był mistrzem imprezy i pokazał, że jest nie tylko numerem jeden na korcie tenisowym, ale też na parkiecie".

 

ZOBACZ: Na kryzysie nie wszyscy tracą. Celebryci wychodzą na swoje

 

Podczas tej drugiej imprezy potwierdzono wcześniej zakażenie także u Bułgara Grigora Dimitrowa, Chorwata Borny Corica i Serba Viktora Troickiego.

 

Djokovic: nie miałem złych intencji, nie przewidziałem skutków

 

Djokovic nie przejawia żadnych objawów choroby i czuje się dobrze. "Kiedy tylko przyjechaliśmy do Belgradu, poddaliśmy się testom. Mój wynik i Jeleny był pozytywny, natomiast dzieci miały negatywny" – napisał w specjalnym oświadczeniu.

 

Serb przyznał, że zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie wynikło z jego turnieju. Zapewnił jednak, że "nie miał złych intencji" i nie mógł przewidzieć tak poważnych skutków imprezy.

"Turniej powstał, by pomóc tenisistom z południowo-wschodniej Europy w odzyskaniu formy i możliwości sprawdzenia się podczas ciężkich okoliczności pandemii" – przyznał.

 

Tenisista powtórzy test za pięć dni

 

Djokovic dodał, że "bardzo przeprasza za każdy powstały przypadek zakażenia podczas turnieju".

 

"Mam nadzieję, że to nie wpłynie na sytuację zdrowotną każdego chorego i każdy wyzdrowieje. Ja pozostanę w izolacji przez 14 dni, a za pięć dni powtórzę test" – podsumował.

 

Wcześniej Djokovic skrytykował organizatorów turnieju tenisowego US Open, którzy chcieli go rozegrać przy maksymalnych środkach bezpieczeństwa. Na turnieju organizowanym przez serbskiego tenisistę była m.in. publiczność.

 

Adam Małysz również zakażony koronawirusem

 

Koronawirus w sporcie dotknął nie tylko świata tenisa. Obecność SARS-CoV-2 wykryto także u byłego skoczka narciarskiego Adama Małysza. U Polaka infekcja przebiega bezobjawowo.

wka/ PAP, polstanews.pl, polsatsport.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie