Zaczęło się od wesela. Wójt gminy Giby zakażony koronawirusem

Polska
Zaczęło się od wesela. Wójt gminy Giby zakażony koronawirusem
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
W powiecie sejneńskim do niedawna nie było żadnych zakażonych

Wójt gminy Giby z rodziną został zarażony koronawirusem, w sumie zachorowały cztery kolejne osoby z powiatu sejneńskiego, w którym do niedawna nie było w ogóle zarażonych. Ognisko koronawirusa miało miejsce na początku czerwca na weselu w Gibach.

Pierwsze osoby, radna gminy Giby i jej mąż, urzędnik powiatowy zarazili się COVID-19 na weselu 6 czerwca w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Gibach.

 

Kwarantanną zostało objętych kilku pracowników Urzędu Gminy w Gibach, ponieważ 10 czerwca na sesji rady gminy obecna była zakażona koronawirusem radna. Na sesji było wówczas 13 radnych, kilku urzędników, sołtysi oraz przedstawiciele policji, straży granicznej i starostwa powiatowego w Sejnach.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Nie żyje 16 kolejnych osób

 

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sejnach, na kwarantannie przebywa obecnie 90 osób.

 

Starosta sejneński Maciej Plesiewicz, poinformował na stronie internetowej urzędu, że w związku z objęciem kwarantanną wszystkich pracowników, Starostwo Powiatowe w Sejnach od poniedziałku jest nieczynne.

 

Test u starosty sejneńskiego okazał się negatywny, ale u wójta gminy Giby jest pozytywny.

 

Lekkie objawy przeziębienia

 

Jak poinformował wójt gminy Giby Robert Bagiński, otrzymał on informację z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, że jest zakażony on, jego żona i dwójka dzieci. Wójt dodał, że miał lekkie objawy przeziębienia, ale obecnie czuje się dobrze.

 

ZOBACZ: Telewizja pokazała "na żywo" śmierć pacjenta z koronawirusem

 

Urząd gminy Giby został zamknięty dla mieszkańców, chociaż część urzędników pracuje. Także Urząd Miasta Sejny, 8 km od Gib wprowadził obostrzenia przy obsłudze interesantów.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie