Hołownia dołączy do Platformy? Jest odpowiedź

Polska
Hołownia dołączy do Platformy? Jest odpowiedź
PAP/Wojciech Olkuśnik
W sondażach Hołownia przegrywa z Dudą i Trzaskowskim

Czy po wyborach prezydenckich Szymon Hołownia będzie tworzył swoją partię, czy może zgłosi akces do Koalicji Obywatelskiej - zastanawia się sobotni "Super Express". Gazeta powołując się na nieoficjalne informacje podaje, że pierwsze wstępne rozmowy w sprawie dołączenia do KO miały odbyć się niedawno. Informację po południu zdementował pełnomocnik sztabu wyborczego Hołowni.

- Wszystkie ręce na pokładzie się liczą, żeby zatrzymać PiS - powiedział "SE" wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

 

Gazeta podnosi, że do niedawna Hołownia zajmował w sondażach drugie miejsce za Andrzejem Dudą, ale kiedy Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił Rafał Trzaskowski, Hołownia ma niemal trzykrotnie mniejsze poparcie od kandydata KO.

 

ZOBACZ: Trzaskowski z coraz większym poparciem. Najnowszy sondaż wyborczy

 

Poseł PO przyznał, że "całkiem możliwy" jest scenariusz, że Hołownia zasili szeregi KO po wyborach. - Hołownia widzi, że sam po wyborach nic nie wskóra. Wciąż się waha czy może budować coś z nami - powiedział Siemoniak.

 

- Wszystko będzie zależało od jego wyniku i woli dalszego uczestnictwa w polityce. Jego wyborcy są krytyczni wobec PiS, podobnie jak nasi. Po każdych wyborach prezydenckich kandydat, który uzyskuje niezły wynik, ma potencjał polityczny. Liczę, że Hołownia poprze w drugiej turze Trzaskowskiego - dodał.

 

"Nie było takich rozmów"

 

Do doniesień dziennika odniósł się w sobotę Michał Kobosko, pełnomocnik sztabu wyborczego Hołowni.

 

"W nawiązaniu do informacji, jakie ukazały się w dzisiejszym Super Expressie stanowczo zaprzeczam jakoby miały miejsce jakiekolwiek rozmowy dotyczące dołączenia Szymona Hołowni do KO" - czytamy w oświadczeniu. "Oświadczam, że są to informacje nieprawdziwe. Nie było takich rozmów, jak również nie toczą się one obecnie" - dodał.

 

ZOBACZ: Jak wygląda kampania od kulis? 24-godzinny z Szymonem Hołownią

 

"Szymon Hołownia nie jest zainteresowany dołączaniem do którejkolwiek z partii. Jego obecni zwolennicy, jak i ci poważnie rozważający oddanie na niego głos, to w dużej mierze osoby, które w przeszłości głosowały na różne partie - i bardzo się nimi rozczarowały" - oświadczył Kobosko.

 

Jak podkreślił, "Szymon Hołownia nie zamierza rozwiązywać poważnych problemów wewnętrznych Platformy Obywatelskiej". "Zarówno partia, jak i jej kandydat w wyborach prezydenckich muszą sobie poradzić sami z tym wyzwaniem" - dodał.

dk/ PAP, "Super Express"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie