Jak wygląda kampania od kulis? 24-godziny z Szymonem Hołownią

Polska
Jak wygląda kampania od kulis? 24-godziny z Szymonem Hołownią
PAP/Paweł Supernak
Szymon Hołownia prowadzi w internecie 24-godzinną transmisję z przebiegu swojej kampanii

O godzinie 12:30 Szymon Hołownia rozpoczął 24-godzinną transmisję z przebiegu swojej kampanii. Pokaże jak wygląda jedna doba jego aktywności - poinformowali sztabowcy niezależnego kandydata na prezydenta. - My dzisiaj mamy ten problem z władzą, że ona kompletnie mija się z realnymi problemami ludzi, z tym co jest rzeczywistością - powiedział Hołownia na spotkaniu z wyborcami w Ostrołęce.

O godzinie 12:30 Szymon Hołownia rozpoczął 24-godzinną transmisję z przebiegu swojej kampanii. Pokaże jak wygląda jedna doba jego aktywności - poinformowali sztabowcy niezależnego kandydata na prezydenta.

 

Hołownia transmituje kampanię w internecie

 

24-godzinną transmisję z przebiegu kampanii - jak przekazano - będzie można oglądać na oficjalnym profilu Szymona Hołowni na Facebooku.

 

 

"Podczas transmisji live zabierze nas w podróż do Białegostoku - miasta swojego dzieciństwa. Odwiedzi rodziców, znajomych, pokaże szkołę, a także współpracowników z dawnych i obecnych czasów. Pokaże ulubione miejsca i te, które darzy szczególnym sentymentem" - poinformowano.

 

Jak zaznaczono, będzie można zobaczyć nie tylko oficjalne spotkania, ale także kulisy tych wydarzeń oraz sztab ludzi współpracujący z kandydatem, jego wolontariuszy i sympatyków.

 

"W części podróży będzie mu towarzyszyć żona Urszula Brzezińska-Hołownia, a my będziemy mogli podążać za nimi" - napisano.

 

Hołownia w Ostrołęce: władza mija się z problemami

 

- My dzisiaj mamy ten problem z władzą, że ona kompletnie mija się z realnymi problemami ludzi, z tym co jest rzeczywistością - ocenił w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Ostrołęki (woj. mazowieckie) niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Podkreślał, że to samorządy wiedzą dobrze na co wydawać pieniądze.

 

Hołownia, który w sobotę spotkał się z mieszkańcami Ostrołęki nawiązał do budowy w tym mieście elektorowi, porównując ją do trwającego przekopu Mierzei Wiślanej. Dodał, że na budowie elektrowni stracono miliard zł, zaś na przekop dwa miliardy.

 

- Dwa miliardy złotych wyrzucone w muł i błoto w pomysł, który się nie spina, ani strategicznie, ani komercyjnie, ani w żadną inną stronę nie ma uzasadnienia - ocenił Hołownia.

 

Dodał, że 2 mld zł to dziesięciokrotność budżetu Elbląga, zaś miliard zł to jak trzy budżety Ostrołęki. - Gdyby te pieniądze przekazać samorządowi i pozwolić wykorzystać, to ile dobrych rzeczy dla mieszkańców mogłoby powstać, które generowałyby miejsca pracy, łatwiejszy dojazd do lekarza, pomagałyby normalnie prowadzić szkoły, zajęcia pozalekcyjne - wymieniał kandydat na prezydenta.


- Miliard złotych utopiony w faraońskim pomyśle - tak z kolei Hołownia mówił o elektrowni w Ostrołęce. Zamiast budowy siłowni rząd powinien jego zdaniem postawić na wiele mniejszych indywidualnych elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych.

 

- My dzisiaj mamy ten problem z władzą, że ona kompletnie mija się z realnymi problemami ludzi, z tym co jest rzeczywistością. Samorząd dobrze wie na co należy - tutaj, dla ludzi - wydawać pieniądze - zaznaczył.

 

WIDEO: Hołownia w Ostrołęce

 

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie