Sasin zdradził, kiedy głosowanie nad bonem turystycznym

Polska
Sasin zdradził, kiedy głosowanie nad bonem turystycznym
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
- Chcemy, żeby jeszcze w te wakacje polskie rodziny z dziećmi mogły z tej propozycji prezydenta skorzystać - powiedział wicepremier Sasin

- Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierowany zostanie projekt dotyczący propozycji prezydenta o wprowadzeniu bonu wakacyjnego na każde dziecko w wysokości 500 zł na potrzeby wypoczynku krajowego - mówił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział na początku czerwca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

 

- Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierujemy odpowiedni projekt, który umożliwi w praktyce realizację zapowiedzi pana prezydenta (wprowadzenia bonu wakacyjnego - red.). Chcemy, żeby jeszcze w te wakacje polskie rodziny z dziećmi mogły z tej propozycji prezydenta skorzystać - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia wicepremier Sasin.

 

ZOBACZ: Prezydent ujawnia szczegóły bonu turystycznego. Wiemy, do kiedy będzie ważny

 

Dodał, że z jednej strony będzie to wsparcie polskich rodzin, a z drugiej - wsparcie polskiej branży turystycznej, która przeżywa problemy w związku z epidemią koronawirusa.

 

- Chcemy zachęcić Polaków, aby spędzili wakacje w Polsce, a tym samym dali szansę branży turystycznej na to, aby przejść przez okres kryzysu w miarę suchą stopą - powiedział wicepremier.

 

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano na 19 czerwca.

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie