Matura 2020. Dziś matematyka na poziomie rozszerzonym i filozofia

Polska
Matura 2020. Dziś matematyka na poziomie rozszerzonym i filozofia
PAP/DAREK DELMANOWICZ
W poniedziałek maturzyści zmierzą się z matematyką na poziomie rozszerzonym i filozofią

Maturzyści w poniedziałek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po południu będzie egzamin z filozofii. Oba nie są obowiązkowe. Przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

Na obu egzaminach obowiązuje reżim sanitarny.

 

Chęć zdawania matematyki na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 65,9 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 24,2 proc., a filozofię - blisko 1,6 tys. osób.

 

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym zdawać będzie w poniedziałek także prawie 6 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników, a filozofię 265 osób z wcześniejszych roczników.

 

ZOBACZ: Matura z języka angielskiego. Zobacz arkusze egzaminacyjne

 

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa 180 minut. Egzamin z filozofii rozpocznie się o godzinie 14:00. Na poziomie podstawowym potrwa 120 minut, a na rozszerzonym - 180 minut. Wybór poziomu mają tylko absolwenci z dawniejszych roczników, zdający zgodnie z tzw. starą formułą. Od 2015 r. maturzyści z liceów, a od 2016 r. absolwenci techników mogą zdawać filozofię tylko na poziomie rozszerzonym.

 

Trzeci najczęściej wybierany przedmiot

 

Matematyka na poziomie rozszerzonym należy do najczęściej wybieranych przedmiotów, po języku angielskim na poziomie rozszerzonym i po geografii. Filozofia należy do przedmiotów rzadko wybieranych.

 

ZOBACZ: Matura z języka polskiego. CKE opublikowała arkusze

 

Wyniki matur zostaną ogłoszone do 11 sierpnia.

 

Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki na początku września. Ten, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może je poprawiać dopiero za rok.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie