"Policja broni radia przed słuchaczami, to jest kwintesencja państwa PiS"

Polska
"Policja broni radia przed słuchaczami, to jest kwintesencja państwa PiS"
Polsat News
"Śniadanie w Polsat News" w każdą niedzielę o 10:00

- Symbolem tego, co wydarzyło się radiowej Trójce są obrazki z piątku, gdy policja broniła radia przed słuchaczami. To kwintesencja państwa PiS - powiedział w "Śniadaniu w Polsat News" Marcin Kierwiński z PO. Jak dodał, PiS skupia się jedynie na dwóch sprawach: na własnych interesach, nabijaniu kasy znajomym biznesmenom i kwestiach ideologicznych.

Kierwiński nawiązał do piątkowego protestu przed siedzibą rozgłośni. Fani radia spotkali się o 19:07 na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim, który w piątki o tej porze rozpoczynał kolejne notowania Listy Przebojów.

 

Uczestnicy trzymali transparenty z hasłami: "Wolne media", "Murem za 3", "Murem za Niedźwiedziem", "Stop PiS". Na miejscu pojawiła się również policja, która poprosiła o rozejście się, gdyż z racji zagrożenia koronawirusem w Polsce zgromadzenia pozostają nielegalne.

 

- To, co dzieje się w Trójce jest żenujące. Nie mam dowodów, że lista była fałszowana. Natomiast cokolwiek by tam się działo, to nie służy to kampanii wyborczej. Jeśli rzeczywiście dochodziło do fałszerstw, to ci dziennikarze powinni odejść, natomiast nie sądzę, by był to odpowiedni moment na takie działania - skomentował Przemysław Czarnek z PiS.

 

Wideo: "Policja broni radia przed słuchaczami, to jest kwintesencja państwa PiS"

  

 

- Byłam w piątek z Robertem Biedroniem pod Trójką, interweniowałam też wczoraj ws. rowerzystki, która w mojej ocenie haniebnie została zatrzymana pod rozgłośnią (w sobotę - red.). Dziś Robert Biedroń wystąpił z wnioskiem o zniesienie zakazu zgromadzeń. To prawo zostało zapisane w konstytucji, nie może ono przysługiwać tylko prezydentowi Dudzie czy premierowi Morawickiemu - mówiła z kolei Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

 


- Dla mnie Trójka to Marek Niedźwiedzki, którego listy słucham przez całe życie i Hirek Wrona, którego gust muzyczny idealnie trafia w moje serce. To panowie, którzy nie zajmowali się polityką, lecz muzyką - skomentował Artur Dziambor z Konfederacji.

 

ZOBACZ: Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"

 

Gośćmi Tomasza Machały byli Przemysław Czarnek - PiS, Marcin Kierwiński - PO, Artur Dziambor - Konfederacja, Marek Sawicki, -
PSL, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica oraz Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta.

 

ZOBACZ: Sondaż prezydencki. Spada poparcie dla Dudy

 

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie