Dziennikarze Polsat News profilaktycznie poddawani testom na koronawirusa

Technologie
Dziennikarze Polsat News profilaktycznie poddawani testom na koronawirusa
Polsat News
Dziennikarze Polsat News przejdą profilaktyczne testy na koronawirusa

Dziennikarze Polsat News wracają stopniowo do normalnego trybu pracy. Od pierwszych dni czerwca do studia Polsat News oraz "Wydarzeń" zapraszani są również goście. W celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa rozmówcom, podjęto decyzję o umożliwieniu dziennikarzom przeprowadzenia profilaktycznych testów na obecność koronawirusa.

- Zależy nam na bezpieczeństwie i jak największym komforcie pracy zarówno naszych dziennikarzy, jak i ich gości i rozmówców. Chcemy mieć pewność, że wszyscy czują się bezpiecznie - mówi Adam Nowe, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

 

ZOBACZ: 200 000 testów na koronawirusa podarowane Polakom przez Zygmunta Solorza i Grupę Polsat

 

W Telewizji Polsat wciąż obowiązują podwyższone standardy bezpieczeństwa. Część pracowników pozostaje na pracy zdalnej, kontynuowane są ograniczenia dotyczące poruszania się pracowników w budynku, odbywania spotkań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, nakazy związane ze stosowaniem maseczek w częściach wspólnych oraz korzystania ze środków dezynfekcyjnych dostępnych w każdej części budynku Telewizji Polsat.

 

W kwietniu w siedzibie Telewizji Polsat, włączając w to studia telewizyjne, zostały zainstalowane dodatkowe nowe urządzenia oczyszczające powietrze. Rozwiązanie jakie zostało wybrane i zainstalowane ma zastosowanie zarówno w budynkach komercyjnych, jak również w szpitalach.

 

ZOBACZ: Grupa Polsat przekazała diagnostom kolejną partię specjalistycznego sprzętu

 

Wcześniej, w związku z epidemią koronawirusa, Telewizja Polsat wprowadziła między innymi pracę zdalną, jak również pracę rotacyjną zespołów, które musiały być na miejscu lub w terenie. Ponadto zostały przygotowane zapasowe centra emisyjne oraz studia, w tym dla redakcji Polsat News.

 

Zostały dokonane zakupy dodatkowego sprzętu komputerowego dla pracowników w celu umożliwienia im pracy zdalnej, jak również opracowane i wdrożone rozwiązania do pracy w wirtualnym środowisku w tym np. w obszarze postprodukcji.

prz/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie