Ponad 5 mln zł od Fundacji Polsat na zakup środków ochrony osobistej dla służby zdrowia

Polska
Ponad 5 mln zł od Fundacji Polsat na zakup środków ochrony osobistej dla służby zdrowia
Polsat News

Ponad 5 mln zł na zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla pogotowia i Mościckiego Centrum Medycznego w Tarnowie oraz Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. To już kolejna akcja Fundacji Polsat, która od początku epidemii wspiera lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i wszystkich innych, którzy walczą o nasze życie i zdrowie.

- Można żartować, że dzisiaj czas niepogody atmosferycznej, ale czas uśmiechu i słońca dzięki pomocy fundacji Polsat, telewizji Polsat, telewidzów i reklamodawców fundacji Polsat. To jest dla nas ogromny dar, na wagę złota. Zwłaszcza maseczki z filtrem F2, F3, kombinezony - to jest każda sztuka na wagę złota - powiedział dr Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. 

 

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu dwóch lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Medyków w czasie epidemii wspiera nie po raz pierwszy. Już pod koniec kwietnia przekazała 5 mln zł na zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla służby zdrowia.  

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat wspiera personel medyczny

Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych dotarły już pierwsze zakupione środki, m.in. trzywarstwowe maseczki chirurgiczne, maski P2 oraz P3, rękawiczki ochronne, przyłbice twarde oraz płyn do dezynfekcji powierzchni.

W 2020 roku Fundacja Polsat pomogła 338 dzieciom

O tym jak można pomagać razem z Fundacją Polsat opowiedzieli w programie Nowy Dzień z Polsat News Agnieszka Grzegorczyk i Bartosz Kwiatek.

 

Specjalny blok reklamowy

 

Fundacja brała m.in. udział w akcji specjalnego bloku reklamowego "Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem", emitowanego 2 kwietnia w Polsacie.

 

Na wsparcie służb medycznych udało się zebrać ponad 3 miliony złotych (2,5 mln złotych od reklamodawców, a pozostałe ponad pół miliona złotych od Telewizji Polsat).

 

"SMS na ratunek. Razem w walce z koronawirusem"

 

Nadal każdy z nas może dorzucić swoją cegiełkę do walki z koronawirusem dzięki akcji: "SMS na ratunek. Razem w walce z koronawirusem".

 

ZOBACZ: 2000 tabletów z dostępem do internetu od Grupy Polsat. Trafią do domów dziecka

 

Wysyłając SMS razem z nami pomagasz ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom oraz pracownikom służby zdrowia w zapewnieniu im niezbędnych środków ochrony osobistej.

 

Wsparcie dla potrzebujących dzieci

 

W ramach akcji #zostańwdomu i wsparcia edukacji dzieci zagrożonych wykluczeniem cyfrowym Grupa Polsat przekazała 2200 tabletów z dostępem do Internetu. Fundacja wzięła udział w przekazaniu przez Grupę Polsat - sieć Plus i Cyfrowy Polsat - 2200 tabletów dla ponad 400 domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z 16 województw.

 

Planowane są kolejne działania pomocowe.

grz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie