Nowe przypadki zakażeń Covid19. Najwięcej w woj. śląskim

Polska
Nowe przypadki zakażeń Covid19. Najwięcej w woj. śląskim
PAP/Marcin Obara

"Mamy 263 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa" - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia. Liczba zakażonych wzrosła w Polsce do 26 249. Nie żyją także dwie kolejne osoby. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 1155 pacjentów.

Resort zdrowia przekazał, że nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (217, wszyscy z KWK Zofiówka), podlaskiego (12), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), małopolskiego (7), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (1).

 

"Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Cieszyn, 91-K Racibórz. Osoby te miały choroby współistniejące" - dodano.

ZOBACZ: Chaos w epicentrum epidemii. Koronawirus w woj. śląskim

 

Według najnowszych danych resortu, hospitalizowanych jest 2007 osób, a w kwarantannie przebywa ich 82 759. Co najmniej 12 855 osób wyzdrowiało.

 

W sobotę z kolei informowano o 576 nowych zakażeniach, co stanowi najwyższy dobowy bilans od początku epidemii. Aż 346 nowych przypadków pochodziło z ogniska w kopalni Zofiówka.

 

ZOBACZ: Najwięcej zakażeń od początku pandemii. Ponad połowa z jednego ogniska

 

Początek światowej pandemii w Chinach

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19 pojawiło się w Chinach pod koniec 2019 r. Światowa Organizacja Zdrowia 11 marca ogłosiła w związku z tą sytuacją stan pandemii.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych wiekiem, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie