Sprzedaż samochodów bez podatku i tańsze parkowanie. Bosak ma propozycje dla kierowców

Polska
Sprzedaż samochodów bez podatku i tańsze parkowanie. Bosak ma propozycje dla kierowców
PAP/Roman Zawistowski
Kandydat Konfederacji na urząd prezydenta RP Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej dotyczącej prezentacji Pakietu Polskiego Kierowcy

Tanie paliwo, wprowadzenie winiet zamiast bramek na autostradach, zniesienie podatku od sprzedaży samochodu, wprowadzenie ubezpieczenia OC kierowcy lub pojazdu oraz obniżenie opłat za parkowanie to propozycje, które przedstawił w piątek kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

- Sytuacja kierowców pogarsza się z każdym kolejnym rokiem – rosną podatki i opłaty, ulice stają się coraz bardziej zatłoczone. Komfort i bezpieczeństwo jazdy spada, pomimo ogromnych nakładów na inwestycje drogowe. Jako rozwiązanie chcemy zaproponować pakiet polskiego kierowcy – ogłosił Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej w Łodzi zorganizowanej wieczorem na pl. Wolności przed otwartym spotkaniem ze zwolennikami Konfederacji.

 

ZOBACZ: Prezydent o ułaskawieniu Śpiewaka: Nie może być tak, że młody człowiek przegrywa z elitami

 

Bosak zacytował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, w której miał on stwierdzić, że ponad połowa ceny benzyny to podatki, które może zmniejszyć rząd. - Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności – zacytował Kaczyńskiego Bosak.

 

"Podatki tylko rosną"

 

Zdaniem kandydata Konfederacji na prezydenta słowa Kaczyńskiego mają się nijak do obecnej sytuacji, w której – mimo że rządzi jego formacja Prawo i Sprawiedliwość – podatki tylko rosną.

 

- W związku z tym, że ta doktryna nie jest realizowana, przedstawiamy pięć punktów pakietu polskiego kierowcy. Najważniejszy z nich to zmniejszenie opodatkowania paliwa. W tej chwili zwykły Polak nie zdaje sobie sprawy, jak wiele w cenie paliwa płaci podatków – to VAT, stale rosnący podatek akcyzowy, opłata paliwowa i najnowszy wynalazek – wprowadzona przez obecny rząd opłata emisyjna – wyjaśnił Bosak.

 

ZOBACZ: Zadzwonił do kancelarii prezydenta, groził zabiciem Trzaskowskiego. Został aresztowany

 

Kolejna propozycja dotyczy zastąpienia systemu bramek do poboru opłat na autostradach winietami. Zdaniem kandydata Konfederacji polski system poboru opłat za podróżowanie jest jednym z najdroższych w Europie. - Za te same pieniądze, za które w Polsce można wjechać na jeden odcinek autostrady, w innych, znacznie bogatszych państwach, jak Austria czy Szwajcaria, można jeździć 10 dni – dodał.

 

Poza tym w pakiecie znalazł się postulat zmniejszenia podatku PCC od sprzedaży samochodu. W opinii Bosaka, podatek ten utrudnia wymianę jeżdżących po polskich drogach aut na nowsze i bardziej ekologiczne. Kandydat Konfederacji chciałby też, by kierowcy mogli wybrać, czy chcą wykupić ubezpieczenie OC na siebie i jeździć różnymi samochodami, nie ponosząc dodatkowych opłat, czy chcą, aby dotyczyło ono tylko konkretnego auta.

 

Mniejsze opłaty za parkowanie

 

- Piąty punkt to mniejsze opłaty za parkowanie. W wielu dużych polskich miastach lewica wyobraża sobie, że poprawi jakość powietrza, zwiększając opłaty za parkowanie. To nie nastąpi. (...) Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że więcej osób w zatłoczonych miastach jak Warszawa czy Łódź nie przesiądzie się do komunikacji miejskiej, jeśli nie zwiększy się jej przepustowość. Postulujemy wprowadzenie górnego limitu opłat za parkowanie, który byłby niższy niż obecnie – zaznaczył Bosak.

 

Podczas konferencji prasowej kandydat Konfederacji skomentował najnowsze wyniki sondaży wyborczych. Podkreślił, że najważniejszy jest dla niego ten przeprowadzony wśród kibiców.

 

ZOBACZ: Partie notują spadki w sondażach. Wzrosła liczba osób, które nie wiedzą na kogo oddałyby głos

 

- Wygrywam w nim wybory. Jedyna prawdziwa satysfakcja to zwycięstwo. Walczymy o wejście do drugiej tury. Moim celem jest w tej chwili pokonanie Rafała Trzaskowskiego i potwierdzenie, że będę miał lepszy wynik od Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jeśli chodzi o Roberta Biedronia to jasne, że kandydat Lewicy definitywnie został pokonany przez kandydata ideowej prawicy. Teraz czas na połknięcie kandydatów centrowych i centrowo-lewicowych, a na deser zostawiamy sobie zwycięstwo z prezydentem Andrzejem Dudą – podkreślił Bosak.

 

Po krótkiej konferencji prasowej kandydat Konfederacji spotkał się ze swoimi zwolennikami. Mimo intensywnego deszczu na pl. Wolności zjawiło się ich kilkuset.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie