Czarnecki wsparł akcję #MuremZaKościuszką. "Bardzo za nią dziękuję, absolutnie się przyłączam"

Świat
Czarnecki wsparł akcję #MuremZaKościuszką. "Bardzo za nią dziękuję, absolutnie się przyłączam"
Polsat News
Piotr Witwicki, Ryszard Czarnecki

- Akcja Polsat News jest super, słyszałem o niej i absolutnie się przyłączam. Dziękuję za nią - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki o #MuremZaKościuszką.

Eurodeputowany Ryszard Czarnecki wsparł akcję #MuremZaKościuszką uruchomioną przez Polsat News. W programie "Graffiti" polityk Prawa i Sprawiedliwości dziękował za tę inicjatywę. 

 

ZOBACZ: #MuremZaKościuszką - akcja Polsat News

 

Zdaniem Czarneckiego zniszczenie pomnika Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie to "gorzki paradoks", biorąc pod uwagę testament i przesłanie polskiego bohatera. - Fakt, że już za pięć miesięcy odbędą się wybory w USA, ma wpływ na temperaturę i emocje. Jako Polak jestem bardzo zdegustowany, że przy tej okazji zdewastowano pomnik bohatera obu narodów - Tadeusza Kościuszki. On akurat rozumiał dolę niewolników. (...) Akcja Polsat News jest super, słyszałem o niej i absolutnie się przyłączam. Dziękuję za nią, to bardzo sensowna akcja - ocenił rozmówca Piotra Witwickiego.

 

Przypomnijmy - w akcji #MuremZaKościuszką chodzi o hołd wyrażony w najbliższych dniach, który będzie dobrym upamiętnieniem polskiego bohatera. Przysyłajcie nam filmy, zdjęcia i inne materiały pokazujące, jak można dziś upamiętnić Tadeusza Kościuszkę i dać świadectwo, że jego dziedzictwo mimo upływu ponad dwustu lat nie przestało być aktualne.

 

Na pewno w swojej okolicy macie pomnik Kościuszki, ulicę, rondo, plac czy stadion imienia naszego bohatera. Wasze materiały pokażemy na antenie i w portalu polsatnews.pl. Okaż solidarność i bądź #MuremZaKościuszką.

 

WIDEO: Ryszard Czarnecki dziękuje za akcję #MuremZaKościuszką

  

maf/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie