Kto ma problem z komunią syna Trzaskowskiego? Kempa: wystarczy odpowiedzieć na pytanie

Polska
Kto ma problem z komunią syna Trzaskowskiego? Kempa: wystarczy odpowiedzieć na pytanie
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Dziennikarz telewizji publicznej chciał wiedzieć, dlaczego syn Rafała Trzaskowskiego nie chodzi na lekcje religii i nie przyjął I komunii świętej

- Nikogo nie powinno interesować, kto w co wierzy i z kim śpi - tak lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty w "Śniadaniu z Polsat News" skomentował pytanie dziennikarza TVP Info do Rafała Trzaskowskiego. Kandydat KO odpowiadał, dlaczego jego syn nie przyjął I komunii św. i nie chodzi na lekcje religii. Natomiast Beata Kempa (europosłanka PiS) uznała, że "wystarczy odpowiedzieć prosto na pytanie".

W piątek Rafał Trzaskowski przyjechał do Nowego Tomyśla w Wielkopolsce na zaproszenie Jacka Skrobisza, starosty wolsztyńskiego. Podczas konferencji prasowej dziennikarz TVP Info zapytał kandydata KO na prezydenta, dlaczego jego syn nie poszedł do I komunii świętej i nie chodzi na lekcje religii.

 

- Moja córka była u I komunii świętej, ale syn rzeczywiście nie był. Proszę, żebyśmy traktowali się poważnie. Darzę Kościół oraz tradycję wielkim szacunkiem i prosiłbym, by nie sugerować czegokolwiek innego - odpowiedział polityk.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: nie będę prezydentem totalnej opozycji

 

Dwa lata temu w wywiadzie dla magazynu "Vogue" żona Trzaskowskiego mówiła, że ich syn nie poszedł do I komunii św., ponieważ "Kościół nie interweniował w dostateczny sposób w sprawie wydarzeń politycznych w ostatnich latach" i "nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet".

 

Kempa: nie rozumiem, po co się zżymać. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie

 

O zdarzeniu z Nowego Tomyśla rozmawiali goście programu "Śniadanie w Polsat News". Prowadzący Tomasz Machała zapytał Beatę Kempę (PiS), czy pytanie dziennikarza publicznej telewizji "było fair, a nie kopaniem po kostkach i brudną kampanią".

 

- To nie jest kwestia brudnej kampanii. Są pytania trudne, są też takie o światopogląd. Wszyscy, którzy podejmują decyzje wyborcze mają prawo wiedzieć, jakimi wartościami kierują się kandydaci - odpowiedziała europosłanka.

 

ZOBACZ: Nowy sondaż prezydencki. Jaki wynik pojedynku Trzaskowski vs. Duda?

 

Kempa zapewniła, że nie neguje żadnych wartości "poza przeczących życiu". - Nie rozumiem, po co się zżymać. Wystarczy odpowiedzieć prosto i wyraźnie na pytanie - uznała.

 

WIDEO: Beata Kempa o pytaniu do Rafała Trzaskowskiego

  

 

Czarzasty: będziecie atakowali prywatne życie, to będziecie świniami

 

Według Włodzimierza Czarzastego (Lewica), "nikogo nie powinno interesować, kto w co wierzy i z kim śpi". - Pan Trzaskowski ma prawo ochrzcić swoje dziecko albo nie ochrzcić - stwierdził.

 

Zapewnił, że nie podobają mu się takie "pytania i jakiekolwiek ataki". - Jest to ohydne, bez względu na to, kto to robi. Będziecie atakowali życie prywatne polityków, to będziecie świniami. Lewica na pewno nie będzie tego robiła - podsumował Czarzasty.

 

WIDEO: Włodzimierz Czarzasty także skomentował pytanie do Rafała Trzaskowskiego

  

wka/ polsatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze