Hołownia krytykuje przekop Mierzei Wiślanej. "To idiotyczny pomysł"

Polska
Hołownia krytykuje przekop Mierzei Wiślanej. "To idiotyczny pomysł"
PAP/Łukasz Gągulski
Szymon Hołownia skrytykował pomysł przekopu Mierzei Wiślanej

Przekop Mierzei Wiślanej w tym kształcie i projekcie, który dzisiaj jest realizowany jest po prostu idiotyzmem - powiedział w sobotę w Krakowie kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

- Ten rząd myśli kategoriami, jakimi myślały rządy Messnera, jakimi myślało się za głębokiego PRL-u, za Gierka, a więc stawiamy wielkie, narodowe rzeczy, olbrzymie kombinaty metalurgiczne, majestatyczne przekopy, prostowanie rzek - mówił Hołownia. W jego ocenie takie przedsięwzięcia "przynależą do XX wieku".

 

ZOBACZ: Hołownia: jestem silniejszym zawodnikiem w II turze. Trzaskowski przegra

 

- Te pieniądze to zmarnowane pieniądze, to skaleczona polska przyroda, na której też można by było zarabiać pieniądze żyjąc w tamtym miejscu - powiedział Hołownia.

 

"Czas wstrzymać się z tak idiotycznymi pomysłami"

 

- Cieszę się, że pan prezydent i pan premier są dzisiaj na przekopie Mierzei Wiślanej, może na własne oczy przekonają się, że czas wstrzymać się z tak idiotycznymi pomysłami i cieszę się też, że choć ja mówię o tym od trzech miesięcy, Rafał Trzaskowski dołączył do tego grona krytyków (przekopu) Mierzei Wiślanej i obecnego kształtu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego na ostatniej prostej przed wyborami - dodał kandydat na prezydenta.

 

ZOBACZ: Głowa państwa powinna dbać o wolność samorządu - Hołownia w Wielkopolsce

 

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem złożyli w sobotę wizytę na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

 

Andrzej Duda mówił, że chcemy nadal realizować wielkie inwestycje, które są siłą napędową gospodarki i chcemy konkurować z najlepszymi. - Tak, chcemy konkurować z zachodem Europy. Tak, mamy taką ambicję, bo chcemy się także pod względem gospodarczym stać częścią Europy Zachodniej - zaznaczył Duda. Prezydent podkreślił, że inwestycja na Zalewie Wiślanym ma "charakter wzmacniania polskiej suwerenności, wzmacniania polskiej niezależności, wzmacniania polskiej wolności".

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie