Nowy sondaż prezydencki. Jaki wynik pojedynku Trzaskowski vs. Duda?

Polska
Nowy sondaż prezydencki. Jaki wynik pojedynku Trzaskowski vs. Duda?
PAP/Wojciech Olkuśnik, PAP/Lech Muszyński
Różnica między Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą w ewentualnej II turze byłaby niewielka - wynika z sondażu

51,32 proc. dla Andrzeja Dudy i 48,68 proc. dla Rafała Trzaskowskiego - takie wyniki przytacza w weekendowym wydaniu "Super Express", powołując się na najnowszy sondaż o ewentualnej II turze wyborów prezydenckich, jaki na jego zlecenie wykonał Instytut Badań Pollster. Wiadomo też, jakie wyniki uzyskaliby pozostali kontrkandydaci obecnej głowy państwa.

W II turze wyborów znalazłby się prezydent Andrzej Duda. "Nadal jest na prowadzeniu, ale na jego najgroźniejszego rywala wyrasta kandydat z najkrótszym stażem w kampanii" - pisze "SE", powołując się na wyniki najnowszego badania.

 

Według dziennika, gdyby doszło do pojedynku Duda-Trzaskowski, na pierwszego chce głosować 51,32 proc. Polaków, zaś na drugiego 48,68 proc.

 

- To efekt nowości. Trzaskowski pojawił się (...) w środku kampanii wyborczej, wszyscy na niego zwracamy uwagę - skomentował dla dziennika prof. Rafał Chwedoruk. Jego zdaniem w przeciwieństwie do wielu kontrkandydatów, szczególnie Szymona Hołowni, jest politykiem bardziej rozpoznawalnym - zaznacza w rozmowie z "SE".

 

Duda z największym wynikiem, gdyby jego konkurentem był Bosak

 

W starciu Andrzeja Dudy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w II turze za obecnym prezydentem opowiedziałoby się 51,99 proc. respondentów, a lider PSL zyskałby 48,01 proc. poparcia.

 

W przypadku pojedynku Andrzeja Dudy z Robertem Biedroniem głosy rozłożyłyby się odpowiednio: 55,07 proc i 44,93 proc. W rywalizacji z Szymonem Hołownią (44,57 proc.) Andrzej Duda otrzymałby 55,43-proc. poparcie, a pojedynek z Krzysztofem Bosakiem wygrałby wynikiem 58,53 proc. wobec 41,47 proc.

 

Badanie zrealizowano w dniach 26-27 maja 2020 r. na próbie 1038 dorosłych Polaków.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie