Fundacja Polsat wspiera medyków. Przekazała już ponad 5 mln złotych

Polska
Fundacja Polsat wspiera medyków. Przekazała już ponad 5 mln złotych
Polsat News
Na pomoc w walce z koronawirusem Fundacja Polsat przeznaczyła już ponad 5 mln złotych

Już ponad 5 mln złotych Fundacja Polsat przekazała na zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla służby zdrowia. Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych dotarł właśnie pierwszy transport.

Fundacja Polsat wspiera polską służbę zdrowia i chore dzieci już od ponad 20 lat. W czasie obecnej epidemii angażuje się w szereg działań, które pomagają tym, którzy codziennie walczą o nasze życie i zdrowie.

 

Maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji

 

Na pomoc w walce z koronawirusem Fundacja przeznaczyła już ponad 5 mln złotych. Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych dotarły już pierwsze zakupione środki, m.in. trzywarstwowe maseczki chirurgiczne, maski P2 oraz P3, rękawiczki ochronne, przyłbice twarde oraz płyn do dezynfekcji powierzchni.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat wspiera personel medyczny

 

Zostały już także złożone zamówienia na kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2.

 

Specjalny blok reklamowy

 

Fundacja brała m.in. udział w akcji specjalnego bloku reklamowego "Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem", emitowanego 2 kwietnia w Polsacie. Na wsparcie służb medycznych udało się zebrać ponad 3 miliony złotych (2,5 mln złotych od reklamodawców, a pozostałe ponad pół miliona złotych od Telewizji Polsat).

 

"SMS na ratunek. Razem w walce z koronawirusem"

 

Nadal każdy z nas może dorzucić swoją cegiełkę do walki z koronawirusem dzięki akcji: "SMS na ratunek. Razem w walce z koronawirusem".

 

Wysyłając SMS razem z nami pomagasz ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom oraz pracownikom służby zdrowia w zapewnieniu im niezbędnych środków ochrony osobistej.

 

Fundacja Polsat
"SMS na ratunek. Razem w walce z koronawirusem"

 

Wsparcie dla potrzebujących dzieci

 

W ramach akcji #zostańwdomu i wsparcia edukacji dzieci zagrożonych wykluczeniem cyfrowym Grupa Polsat przekazała 2200 tabletów z dostępem do Internetu. Fundacja wzięła udział w przekazaniu przez Grupę Polsat - sieć Plus i Cyfrowy Polsat - 2200 tabletów dla ponad 400 domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z 16 województw.

 

Planowane są kolejne działania pomocowe.

emi/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie