Doradzali Polsatowi przy kupnie testów. Są gotowi pomagać każdej firmie dotkniętej przez kryzys

Biznes
Doradzali Polsatowi przy kupnie testów. Są gotowi pomagać każdej firmie dotkniętej przez kryzys
Polsat News
Na zakup testów Grupa Polsat wydała 16 mln zł

Kancelaria Greenberg Traurig, której Partner Zarządzający Jarosław Grzesiak doradzał Zygmuntowi Solorzowi podczas negocjacji i zakupu przez Grupę Polsat 200 tysięcy testów genetycznych na obecność koronawirusa, uruchomiła specjalny program wspierający mikro, małych i średnich przedsiębiorców w Polsce. Wspierają za darmo.

Grupa Polsat na 200 000 testów i 8 zestawów urządzeń diagnostycznych wydała 16 mln zł. Testy zostaną podarowane Polakom i przekazane Ministerstwu Zdrowia w celu zwiększenia możliwości testowania, identyfikowania i izolacji zakażonych, jako kluczowych elementów do walki z epidemią w Polsce. 

 

ZOBACZ: 200 tysięcy testów na koronawirusa od Grupy Polsat

 

- Niezwykle cieszy mnie, że możemy pomóc w tak szczytnym celu. Program GT COVID-19 Pro Bono powstał właśnie po to by wspierać tak unikalne i szlachetne inicjatywy jak niniejsza. Pomagamy, ale i sami w to głęboko wierzymy - w pełni zgadzam się z Prezesem Solorzem, że obecnie ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa możemy właśnie przez identyfikację zakażonych przy wykorzystaniu jak największej liczby testów. Pomoże to nam wszystkim w szybszym i bezpiecznym powrocie do normalności - powiedział Jarosław Grzesiak, Partner Zarządzający warszawskiego biura Greenberg Traurig.

 

Wideo: 200 000 testów na koronawirusa podarowane Polakom przez Zygmunta Solorza i Grupę Polsat

  

 

Już w marcu 2020 r. Kancelaria Greenberg Traurig uruchomiła specjalny Program GT COVID 19 Pro Bono – wspierający mikro, małych i średnich przedsiębiorców w Polsce.

 

W ramach programu nieodpłatnej pomocy prawnej GT COVID-19 Pro Bono prawnicy Greenberg Traurig udzielają wsparcia dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców w zakresie: zastosowania mechanizmów wspierających pracodawców wynikających z pakietu antykryzysowego; zastosowania ulg i preferencji o charakterze podatkowym wynikających z pakietu antykryzysowego oraz analizy i ewentualnych renegocjacji umów w przypadku braku możliwości spełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych przez mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców. Greenberg Traurig wspiera również przedsiębiorców poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania w ramach inicjatywy Gazety Wyborczej "Prawnicy Czytelnikom".

 

Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 2200 prawników obsługujących klientów w 41 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

 

ZOBACZ: Telewizja Polsat kupuje Interię

 

Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. to wg International Financial Law Review (IFLR) Najbardziej Innowacyjna Kancelaria Prawna Roku 2019 oraz 2018 w Polsce, a wg Chambers and Partners Kancelaria Roku 2017 w Polsce. Warszawskie biuro otrzymało pierwsze miejsce w rankingu Mergermarket Global & Regional M&A Report 2018 bazującym na wartości transakcji fuzji i przejęć przeprowadzonych w Polsce w 2018.

 

Całkowita wartość transakcji fuzji i przejęć obsługiwanych przez Greenberg Traurig w roku 2018 wyniosła 2,807 mld USD. Greenberg Traurig w Polsce świadczy usługi prawne największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom i instytucjom w Europie Środkowej oraz poza nią.

 

Warszawskie biuro to około 100 prawników uznawanych za wiodących prawników w Polsce. Chambers Global, Chambers Europe, IFLR1000 oraz EMEA Legal 500 umieszczają ich jako czołowych prawników w Polsce w zakresie prawa korporacyjnego, transakcji fuzji i przejęć, transakcji na rynkach kapitałowych, transakcji Private Equity, finansowania projektów, postępowań sądowych i arbitrażowych, doradztwa podatkowego oraz doradztwa dla takich sektorów jak: nieruchomości, energetyka, bankowość i finanse, ubezpieczenia, telekomunikacja oraz media.

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie