"Jakim prawem pomiatacie chorymi ludźmi? Nie ma żadnej pandemii". Korwin-Mikke do wiceministra

Polska
"Jakim prawem pomiatacie chorymi ludźmi? Nie ma żadnej pandemii". Korwin-Mikke do wiceministra
Polsat News
Janusz Korwin-Mikke i Marcin Ociepa w "Wydarzeniach i Opiniach"

- W ostatnim czasie nic się nie wydarzyło poza tym, że zbankrutowało kilka zakładów pogrzebowych. Dziennie umiera w Polsce około 1100 osób z czego 5 czy 10 na koronawirusa. Nie ma żadnej pandemii - mówił w "Wydarzeniach i Opiniach" Janusz Korwin-Mikke. - Troska o obywateli zaczyna się od pojedynczych osób, nie zestawiałbym ofiar koronawirusa z ofiarami innych chorób - odparł Marcin Ociepa.

- W ostatnim czasie nic się nie wydarzyło poza tym, że zbankrutowało kilka zakładów pogrzebowych, bo ilość pogrzebów zmalała. Mniej ludzi umarło. Nie działo się nic poza histerią szerzoną przez hieny dziennikarskie. Pandemia się nie wydarzyła - mówił Korwin-Mikke w Polsat News, odnosząc się do działań rządu w związku z epidemią Covid-19.

 

ZOBACZ: Dane o osobach w kwarantannie trafią również do sądów, prokuratorów i kuratorów sądowych

 

- Odrobina szacunku dla ludzi. Dziennie umiera w Polsce około 1100 osób z czego 5 czy 10 na koronawirusa. Dlaczego pan nie ma szacunku dla tego tysiąca, który umiera na inne choroby? Dlaczego zabieracie pieniądze z onkologii? Jakie macie prawo, żeby tymi ludźmi pomiatać? - pytał Korwin-Mikke wiceministra obrony narodowej w Polsat News.

 

- Zamykacie szpitale. Nie można przyjmować ludzi - wymieniał poseł Konfederacji.

 

- To nieprawda, że zabieramy pieniądze z oddziałów onkologii. My tych środków do służby zdrowia dokładamy, racjonalizujemy wydatki. Każdy pacjent zasługuje na jak najlepszą opiekę. Troska o obywateli zaczyna się od pojedynczych osób, więc nie zestawiałbym ofiar koronawirusa z ofiarami innych chorób - odparł Ociepa. 

 

"Wszędzie demokracja, w której rządzą idioci"

 

Pytany o propozycję Komisji Europejskiej by przeznaczyć 63,8 mld euro dla Polski w celu ożywienia gospodarczego poseł Konfederacji powiedział, że "pieniądze dawane za darmo niszczą morale". - W XVI w. Hiszpania była czołowym mocarstwem świata, zdobyła złoto z Ameryki Płd. Spadła do IV ligi, bo Hiszpanie przestali pracować. Darowizna demoralizuje i niszczy - podkreślił. 

 

WIEO: "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News 

Marcin Ociepa (Porozumienie) przyznał, że Polska ma wiele do nadrobienia, a Zjednoczona Prawica "nie ma zamiaru spocząć na laurach". - Te środki to nie jałmużna czy darowizna. Jesteśmy częścią wspólnoty europejskiej osadzonej na głębszych wartościach niż pieniądze. To m.in. nas odróżnia od Platformy Obywatelskiej - zaznaczył. 

 

ZOBACZ: Restart Europy. Witwicki o propozycjach Komisji Europejskiej

 

Jak mówił, gdybyśmy zebrali wszystkie unijne fundusze, z których będziemy mogli skorzystać, to będziemy mówić o ok. 70 mld zł. - My także wkładamy pieniądze do UE i dobrze, że potrafimy z nich korzystać - dodał. 

 

- Wszyscy dostają pieniądze, drukuje się pieniądze. To pożeranie własnego ogona - dodał. - Wszędzie jest demokracja, w której rządzą idioci. Rządzi większość, a większość jest głupia - mówił Korwin-Mikke. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie