Ukraińcy czarterami wracają do pracy w Europie. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa

Polska
Ukraińcy czarterami wracają do pracy w Europie. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa
piqsels
W niedzielę przybył do Warszawy pierwszy wyczarterowany lot z Kijowa

U jednego z pasażerów wyczarterowanego lotu z pracownikami z Ukrainy wykryto zakażenie koronawirusem - informuje w poniedziałek portal Europejska Prawda, powołując się na źródła. W związku z tym wszyscy lecący tym samolotem zostali poddani izolacji.

"Proszę sobie przypomnieć, jak dużo mówiono o rejsach z pracownikami z Ukrainy. (...) Jedną z przyczyn tego, że teraz tych rozmów jest mniej, jest to, że na jednym z rejsów testy potwierdziły koronawirusa u pasażera" - pisze Europejska Prawda, dodając, że informację tę potwierdziły jej trzy niezależne od siebie źródła.

 

ZOBACZ: Walka z fake newsami. Prace społeczne za kłamstwa o kornawirusie

 

Nie sprecyzowano, dokąd leciał samolot, na pokładzie którego wykryto koronawirusa. Do tej pory media informowały o lotach do Finlandii, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii.

 

Pierwszy samolot wylądował w niedzielę

 

W poniedziałek także Europejska Prawda napisała, że w niedzielę przybył do Warszawy pierwszy wyczarterowany lot z Kijowa. Z kolei serwis Ukraińska Prawda zaznacza, że informacja o rejsie do Polski napłynęła już po przygotowaniu artykułu, w którym wspomniano o koronawirusie na pokładzie jednego z samolotów.

 

Ukraińska Prawda podkreśla, że obowiązkowe testy po przylocie przeprowadza Austria.

msl/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie