Czarzasty: sprawa "Trójki" to makabreska polityczna

Polska
Czarzasty: sprawa "Trójki" to makabreska polityczna
Polsat News
Według jednego ze współliderów Nowej Lewicy sprawa "Trójki" to "makabreska polityczna".

Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica) były sekretarz KRRiT oraz niegdysiejszy członek Rady Nadzorczej Polskiego Radia powiedział w programie "Debata Dnia", że gdy pełnił funkcje, twórcy radiowi nie odchodzili licznie w proteście. - Wszystkie te osoby, które z Trojki teraz odchodzą, wtedy miały się dobrze i doskonale funkcjonowały - powiedział polityk.

Włodzimierz Czarzasty, jeden z liderów Nowej Lewicy, były sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przypomniał, że przez siedem lat był członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia.

 

- Wszystkie te osoby, które z Trojki teraz odchodzą, wtedy miały się dobrze i doskonale funkcjonowały - powiedział Czarzasty, który przypomniał, że rozgłośnia miała wtedy dobry zasięg.

 

- Trójka miała wtedy dobrą słuchalność i dobry czas. Źle mi z tym - powiedział o sytuacji w Trzecim Programie Polskiego Radia.

 

ZOBACZ: Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"

 

- Zawsze były wpływy polityczne na media, bo tak jest skonstruowane prawo medialne. Ale nigdy nie było tak aroganckich, tak jednostronnych, tak dyspozycyjnych, tak chamskich, bezpośrednich, bolących rzeczy - stwierdził Czarzasty w rozmowie z Agnieszką Gozdyrą.

 

- Nie jestem z Platformą w żaden sposób związany, ale będę jej bronił, bo w czasach PO nie było takiej sytuacji - powiedział polityk Nowej Lewicy. - Pamiętam pana Juliusza Brauna jako prezes TVP i nie znikały kultowe programy, nie znikali kultowi dziennikarze - stwierdził Czarzasty.

 

- Ale byli dziennikarze w agencji pracy tymczasowej - przypomniała Agnieszka Gozdyra. - I byli wściekli i rozżaleni - dodała.

 

ZOBACZ: Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł

 

- Byli, ale to wynikało z reorganizacji. Nie mówię, że wszystko było robione w porządku. Jedna jest sprawa organizacyjna, ale druga sprawa, to jest makabreska polityczna - stwierdził Czarzasty.

 

Przyznał, że w tamtym czasie ludzie zostali "źle potraktowani".

 

- Nikt jednak politycznego pistoletu nikomu do głowy nie przykładał - powiedział polityk lewicy.

 

WIDEO - Czarzasty o sytuacji w "Trójce": makabreska polityczna


 

dk/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze