"Świat nie będzie już taki sam". Spot kancelarii premiera

Polska
"Świat nie będzie już taki sam". Spot kancelarii premiera
KPRM
"Widzę, że Polacy kolejny raz zdają egzamin. Jestem dumny z tego, jak państwo i moi rodacy radzą sobie z tym wielkim zagrożeniem" - mówi kombatant

- Jestem dumny z tego jak państwo i moi rodacy radzą sobie z tym wielkim zagrożeniem, jacy jesteśmy solidarni. Dziękuję za to z całego serca - mówi w spocie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Włodzimierz Wiśniewski ps. Szczerba, uczestnik powstania warszawskiego. - To my dziękujemy - odpowiada mu premier Mateusz Morawiecki.

Spot KPRM został opublikowany w mediach społecznościowych we wtorek przed południem. Film rozpoczyna się od słów Włodzimierza Wiśniewskiego "Szczerby". - Długo już żyję na tym świecie. Przeżyłem wojnę, Powstanie, komunę i odzyskanie wolności. Dziś widzę jak cały świat zmaga się z epidemią, umierających ludzi, wielkie tragedie, chaos i słabość państw - mówi kombatant.

 

ZOBACZ: Uzdrowiska wznowią działalność. Minister podał datę

 

- Ale widzę też, że Polacy kolejny raz zdają egzamin. Jestem dumny z tego, jak państwo i moi rodacy radzą sobie z tym wielkim zagrożeniem, jacy jesteśmy solidarni. Dziękuję za to z całego serca - dodaje powstaniec.

 

- To my dziękujemy - odpowiada premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapewnia, że najważniejszym zadaniem rządu jest "chronić wszystkich Polaków".

 

Podjęliśmy szybkie i zdecydowane działania

 

- Dlatego od samego początku epidemii podejmowaliśmy szybkie i zdecydowane działania. Dzięki tym decyzjom i wielkiej odpowiedzialności Polaków, wspólnie nie dopuściliśmy do tego, by w naszym kraju powtórzył się tragiczny scenariusz, który obserwowaliśmy w wielu innych państwach - kontynuuje premier.

 

WIDEO: zobacz cały spot KPRM

  

Morawiecki dodaje, że "dziś kolejnym wyzwaniem jest ochrona polskiej gospodarki, miejsc pracy milionów Polaków". - Robimy to. Zaangażowaliśmy największe w historii środki, odmrażamy kolejne obszary naszego życia. Ale robimy to odpowiedzialnie. Potrzebujemy nowej normalności, bo świat nie będzie już taki sam. Mamy plan - zapewnia.

 

– Jeszcze szybciej będziemy nadrabiać dystans do najbogatszych, bo jesteśmy narodem pracowitym, kreatywnym i solidarnym. Wierzę w Polskę i wierzę w Polaków. Pamiętamy dla kogo to robimy: dla naszych dzieci, wnuków, rodziców i dziadków - podsumowuje premier.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie