103-letnia kobieta najstarszym ozdrowieńcem w Polsce

Polska
103-letnia kobieta najstarszym ozdrowieńcem w Polsce
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu
103-letnia Teresa Wójcik jest najstarszym ozdrowieńcem w Polsce

Przebywająca w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu 103-latka, u której stwierdzono obecność koronawirusa, została uznana za ozdrowieńca. Jak potwierdził dyrektor szpitala Jarosław Kończyło, w niedzielę dotarł drugi negatywny wynik testu. W poniedziałek lekarze planują wypisać 103-letnią Teresę Wójcik do domu.

Licząca 103 lata kobieta została przywieziona do szpitala monoprofilowego 20 kwietnia z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Jej stan zdrowia ocenia się jako dobry. Dyrektor szpitala Jarosław Kończyło poinformował, że pacjentka przeszła chorobę stosunkowo łagodnie.

 

W niedzielę do szpitala dotarły powtórzone wyniki testu na obecność koronawirusa. Podobnie jak poprzednie, były negatywne. Prawdopodobnie w poniedziałek pacjentka, już jako najstarsza w Polsce i jedna z najstarszych na świecie ozdrowieńców, opuści szpitalne mury. 

 

ZOBACZ: Terapia osoczem tylko dla określonej grupy pacjentów. "Jest jedno rozwiązanie - szczepionka"

 

- Czekam na ten dzień, kiedy będę mogła moją babunię przytulić – powiedziała Polsat News Małgorzata Kott, wnuczka 103-latki.

 

WIDEO: materiał "Wydarzeń" o pani Teresie 

Według bliskich pani Teresy, to witalność i zdrowy styl życia pomogły 103-latce wygrać z chorobą. - Kiedy babcia miała już ponad 90 lat, to rowerem 10-11 kilometrów jechała do miasta, bo autobus za wolno jechał i za rzadko, więc ona szybciej rowerem była w mieście – powiedziała Kott.

 

Najnowszy bilans

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 135 osób, w tym u 88 osób z woj. śląskiego - podało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zanotowano dotąd 18 tys. 529 przypadków. Resort podał też, że zmarło kolejne 6 osób, w sumie odnotowano 925 zgonów.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych i zgonów

 

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (88), mazowieckiego (21), wielkopolskiego (15), łódzkiego (6), dolnośląskiego (2), opolskiego (1), małopolskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).

 

Ministerstwo podało, że zmarło sześć kolejnych osób: 70-letni mężczyzna w Tychach, 68-letni mężczyzna w Raciborzu, 79-letni mężczyzna w Piasecznie, 91-letni mężczyzna w Łomży, 87-letnia kobieta w Grudziądzu oraz 66-letni mężczyzna w Krakowie.

 

Resort przekazał, że "większość osób miała choroby współistniejące".

luq/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie