Uzdrowiska wznowią działalność. Minister podał datę

Polska
Uzdrowiska wznowią działalność. Minister podał datę
Polsat News
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Od 15 czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, osoby skierowane do uzdrowisk będą testowane pod kątem koronawirusa od 1 czerwca.

W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, od soboty 14 marca br. uzdrowiska w całym kraju zawiesiły swoją działalność. 

 

Uruchamianie kolejnego sektora

 

Jak mówił Szumowski podczas konferencji prasowej, "wygaszając ognisko zachorowań na Śląsku jednocześnie będzie coraz mniej nowych przypadków w kraju". Nawiązał w ten sposób do faktu, że w ostatnich dniach zakażenia koronawirusem potwierdzane są w większości w tamtym regionie Polski.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Ponad 19 tys. zakażonych

 

W związku z tym - powiedział - "chcielibyśmy uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia - w połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska".

 

WIDEO: Minister Zdrowia o wznowieniu działalności uzdrowisk 

 

  

Testy od 1 czerwca

 

Zauważył, że do uzdrowisk najczęściej kierowane są osoby starsze, schorowane, które mają dodatkowe inne różne schorzenia. Dlatego, jak wyjaśnił szef MZ, "chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą (...) są bezpieczne".

 

- Taka możliwość będzie od 1 czerwca, a od 15 czerwca będziemy te uzdrowiska uruchamiali - zapowiedział Szumowski. 

pgo/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie